Ale wynik! "Listy do M 2" z 586 tys. widzów - to najlepsze polskie otwarcie w historii [BOX OFFICE]

Myśleliście, że to Bond był hitem? Przebili go Polacy. "Listy do M 2" w premierowy weekend obejrzało 586 610 widzów, co daje produkcji najlepszy polski wynik w historii rodzimego box office'u.
Co tu dużo gadać: takiego otwarcia jeszcze nie było. I pewnie długo nie będzie. Obraz Majcieja Dejczera pokonał i romantyczny przebój "Kochaj i tańcz" (393 803 widzów), i dotychczasowego lidera z... 1999 roku - "Pana Tadeusza" (424 895 widzów). Przy okazji zepchnął też z podium inny hit sprzed lat, "Jesteś Bogiem" o Paktofonice, który po premierowym weekendzie osiągnął wynik 373 796 widzów.

Mało tego, dystrybutorzy chwalą się, że po doliczeniu pokazów przedpremierowych oglądalność "Listów do M 2" już teraz wzrasta do prawie 655 tys. osób.

"To właśnie wyprzedane do ostatnich miejsc pokazy przedpremierowe stanowiły pierwszą zapowiedź sukcesów >>Listy do M 2<<" - donosi dystrybutor, firma Kino Świat. I dodaje, że w pierwszy dzień przedpremierowych pokazów świąteczna komedia osiągnęła wynik o 50 proc. lepszy od analogicznego rezultatu jedynki. Ktoś wciąż ma wątpliwości, na jaki film w tym roku czekali Polacy?Mocna obsada, słabsze recenzje...

Spora w tym zasługa niezłej prasy, jaka towarzyszyła jeszcze pierwszej części komedii, a także gwiazdorskiej obsady. Znaleźli się w niej m.in. Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska-Żurawska, Tomasz Karolak, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Małgorzata Kożuchowska, Paweł Małaszyński i Wojciech Malajkat.

Mniej już sprzyjały "Listom do M 2", wyprodukowanym przez TVN, najnowsze recenzje:

"Drugie >>Listy<< mimo podobnego charakteru pisma nie dorównują oryginałowi. Dopadła je typowa przypadłość sequeli: wtórna fabuła w połączeniu z niewykorzystanym potencjałem większości obsady. Uczciwie należy jednak przyznać, że na tle panującej w polskiej komedii mizerii utwór Macieja Dejczera wypada znośnie" - pisał Łukasz Muszyński w Filmwebie.

Czas na "Gwiezdne wojny"?

Dla porównania: pierwszą część "Listów..." obejrzało 367 447 widzów, ale w ciągu czterech, a nie trzech dni wyświetlania. Ciekawie też polski przebój wypada na tle zagranicznych produkcji: "Spectre" w pierwszy weekend wyświetlania zaliczyło wynik 502 009 widzów, ale już na inny tegoroczny przebój - "Pięćdziesiąt twarzy Greya" - na dzień dobry wybrało się 834 479 osób. "Hobbita" z kolei pod koniec zeszłego roku obejrzało 693 563 widzów.

Co to oznacza? Tyle, że kasjerów kinowych w tym roku czeka jeszcze sporo roboty, zbliżają się bowiem premiery "Gwiezdnych wojen" J.J. Abramsa, a także finałowej odsłony ekranizacji "Igrzysk śmierci". Na wielkie ekrany w kraju nad Wisłą wejdą odpowiednio 18 grudnia i 20 listopada.Więcej o:
Komentarze (10)
Ale wynik! "Listy do M 2" z 586 tys. widzów - to najlepsze polskie otwarcie w historii [BOX OFFICE]
Zaloguj się
 • bmk13

  Oceniono 1 raz 1

  Bo Polacy lubią rodzimy chłam w kinie.

 • heresy

  Oceniono 7 razy 1

  Super. Powstanie więcej polskich komedii romantycznych:)

 • malinovy

  0

  Wypada pogratulować. Kicz na zmianę z tandetą zdobywa serca tych, którzy idą do kina "oglądnąć", a nie obejrzeć film. Film akurat pod publiczność...

 • kow_anna

  Oceniono 4 razy 0

  Lubimy bajki

 • Adrian Warwas

  Oceniono 5 razy -1

  Gratulacje dla twórców! Wielka sprawa, rekordowy wynik! Wielkie WOW!

 • szczawnicka

  Oceniono 11 razy -1

  Brawo! czyli ednak Polacy chodzą do kina... ;) dwa tygodnie z rzędu taka frekwencja w kinach.

 • misior1976

  Oceniono 10 razy -8

  A Vladi przychodzi z psem - oczywiście płci męskiej - by przedstawić go rodzicom, oczywiście zaadoptował go w towarzystwie opieki nad zwierzętami dzięki działalności Dr. Dolittle, który tłumaczy język zwierzęcy i przetłumaczył, że Azor jest zadeklarowanym gejem i ostatnie lata życia może spędzić u troskliwego opiekuna, któremu nigdy nie wytoczy procesu o molestowanie... (przysięgam, że nie jestem pisowcem ani nie posiadam sekciarskiej mentalności)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX