Film, którego na pewno nie zdążysz obejrzeć. Data premiery? 2115 rok

Reżyseria: Robert Rodriguez, scenariusz i rola główna: John Malkovich. Tytuł (i czas, jaki został do premiery)? "100 lat". To nie żart, naprawdę powstała produkcja, której z założenia nie zobaczy nikt z nas. Film został nakręcony i zamknięty w specjalnie przygotowanym sejfie, gdzie ma czekać na projekcję w 2115 roku.
Ten nietypowy projekt to tak naprawdę reklama luksusowego trunku - koniaku Louis XIII, który leżakuje właśnie 100 lat i jest jednym z najdroższych alkoholi na świecie. Film, który wyreżyserował Rodriguez, ma zostać pokazany światu dopiero w XXII wieku, ale wiadomo, że twórcy chcieli w nim pokazać swoją wizję przyszłości.

Jak ich zdaniem będzie wyglądał świat w 2115 roku? Mieli kilka pomysłów, m.in. by pokazać świat z niezwykle rozwiniętymi technologiami, próbujący podnieść się po katastrofie czy w sposób, w jaki przyszłość wyobrażali sobie autorzy tworzący SF w latach 40. czy 50. ubiegłego wieku. Powstały trzy wersje zwiastuna, ale - uwaga! - żadna nie zdradza tego, co tak naprawdę zostało wykorzystane w filmie.Obok Malkovicha, który jest scenarzystą ukrytego w "kapsule czasu" filmu i podobno jego napisanie poprzedził długimi studiami na temat różnych wizji przyszłości, w trailerach występuje m.in. Shuya Chang. Producenci koniaku, który promuje "100 lat", wyobrażają sobie, że w 2115 roku około tysiąca wpływowych ludzi na świecie dostanie zaproszenie na specjalny pokaz dzieła Rodrigueza. Czy tak rzeczywiście się stanie? No cóż, raczej się tego nie dowiemy... Premierę "100 lat" zaplanowano na 18 listopada 2115 roku.Więcej o:
Komentarze (13)
Film, którego na pewno nie zdążysz obejrzeć. Data premiery? 2115 rok
Zaloguj się
 • starydziat

  Oceniono 49 razy 49

  Kiedy na torencie i czy są polskie napisy ?

 • dupajasi0

  Oceniono 28 razy 28

  Może się zdarzyć, że za te 100 lat nie będzie miau tego kto oglądać. ;-)

 • fakit.pl

  Oceniono 11 razy 9

  W 2115 świat będzie wyglądał tak samo, tylko nas już nie będzie.

 • Marcin Ciślak

  Oceniono 6 razy 4

  tak? na preniere Star Warsa czekalismy 4 miesiace po zakonczeniu prac, a juz wszystkie szczegoly filmu wyciekly, ciekawe co by sie stalo po 100 latach? a tak na powaznie to ten film to musi byc jakas lipa, albo kilkuminutowa produkcja, bo niemozliwe, by cala ekipa zatrudnina przy filmie siedziala cicho przez 100 lat,,,,

 • fabricated

  Oceniono 8 razy 2

  Trudno już odtworzyć media zapisane 20 lat temu na dyskietkach.
  Przypuszczam, że za 100 lat to będzie jeszcze bardziej obsolete.
  Nie będzie nawet narzędzi, które pozwolą na odtworzenie.

 • antykonformista

  0

  nikt nie obejrzy z żyjących?
  uch, och, głupio będzie jak jakaś nanotechnologia albo inna biocybernetyka zrobi z ludzi nieśmiertelnych za jakie 50 lat i część z nas dożyje.
  inna sprawa czy ten łez-padół jest wart nieśmiertelności, w co wątpię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX