Pierwszy oficjalny zwiastun filmu "Pitbull. Nowe porządki". "Na Mokotowie będą porządki. Będzie zabójstwo..."

"Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz" - tymi słowami Bogusław Linda, grający gangstera, zwraca się do Piotra Stramowskiego, który wciela się w policjanta, w zwiastunie filmu "Pitbull. Nowe porządki". Zapowiada się mocny film, w którym - jak zapewnia reżyser - nie ma praktycznie żadnej wymyślonej sceny ani żadnego wymyślonego dialogu.


W filmie policjant używający pseudonimu Majami (Stramowski) zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, a jego droga przecina się z bohaterami dawnego Pitbulla - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuje Grupę Mokotowską do tematu "Gangu obcinaczy palców", odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.

Dlaczego bez Marcina Dorocińskiego? 

Oprócz aktorów znanych z pierwowzoru, czyli Andrzeja Grabowskiego, Michała Kuli, Pawła Królikowskiego, w najnowszym filmie Patryka Vegi wystąpią m.in. Bogusław Linda, Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Beata Kawka, Julia Pogrebińska, i Krzysztof Czeczot. W roli głównej zadebiutował na wielkim ekranie Piotr Stramowski. - Mam przeświadczenie, że za sprawą tej roli stworzy nowy casus bohatera policyjnego w polskim kinie - mówi o nim reżyser. - Wiele osób mnie pyta dlaczego w filmie nie zagrał Marcin Dorociński. Widziałem, że rzeczywistość zmieniła się tak bardzo, że jest potrzebny zupełnie nowy aktor, który wykreuje kolejną ikonę kina policyjnego w naszym kraju. Dlatego wybrałem nieznanego aktora, który z żadną rolą się nie kojarzy - dodaje.

Patryk Vega przyznaje, że w ciągu 10 lat, czyli od momentu powstania pierwszego "Pitbulla", policja się zmieniła. Chce pokazać, jak dziś wygląda praca policji i środowisko przestępców. Zapewnia jednak, że ci, którym podobała się pierwsza część, nie tylko spotkają część dobrze znanych bohaterów, ale odnajdą także "ducha" tamtej produkcji. - Dalej to będzie dawny "Pitbull", to znaczy brudny, ultrarealistyczny - obiecuje reżyser w rozmowie z Gazeta.pl. - W poprzednim "Pitbullu" przestępczość była pokazywana przez optykę policjantów, którzy tychże przestępców ścigali. Na potrzeby nowego filmu wykonałem bardzo szczegółową dokumentację świata przestępczego. Mam poczucie, że pozwoliło mi to pokazać świat gangsterów i policji od środka, jak jeszcze nikt tego dotąd nie uczynił - mówi Vega."Pitbull. Nowe porządki" będzie można oglądać w kinach od 22 stycznia 2016 roku.Więcej o:
Komentarze (21)
Pierwszy oficjalny zwiastun filmu "Pitbull. Nowe porządki". "Na Mokotowie będą porządki. Będzie zabójstwo..."
Zaloguj się
 • achaszwerosz

  Oceniono 19 razy 19

  W każdym polskim kryminale z Lindą od kul ginie więcej ludzi niż w ostatnim 20leciu w realu. Schwarzenegger nasz malutki.

 • szumarek

  Oceniono 19 razy 19

  Z filmu na film widać, że drony coraz tańsze a dróg w kraju przybywa.

 • sgeezus

  Oceniono 14 razy 14

  A za kilka miesiecy 6-odcinkowy serial w TVP. Poczekam.

 • spokojniejaknawojnie

  Oceniono 11 razy 11

  Te wyborcza ten trailer to był już w sieci ponad miesiąc temu !!!

 • darren.p

  Oceniono 11 razy 9

  Trudno na razie ocenić. Ale wygląda to marnie. A szkoda by było bo Vega ma doswiadczenie. vide' ksiązki-wywiady "złe psy"

 • Dariusz Koszkul

  Oceniono 6 razy 6

  gebels w starym dobrym stylu. na pierwszy rzut oka nie podoba mi sie koles w irokezie i ten mlody z uli brzyduli-zawsze ma taki sam wyraz twarzy

 • wd1200

  Oceniono 14 razy 6

  Pitbull podoba mi się dlatego, że jest naturalistyczny. Niestety Bogusław ze swoją, (jak dla mnie) sztuczną grą psuje klimat tego filmu. Jak wiadomo, nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, ale nie spodziewałem się, że ta rzeka będzie aż tak zmącona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX