"Karbala", "Obce niebo", "Demon" i "11 minut". Te i inne filmy zobaczysz w kinie, kupując bilet za jedyne 10 zł!

7 stycznia zaczynają się projekcje trzeciej edycji przedsięwzięcia "Kultura Dostępna w Kinach" Narodowego Centrum Kultury. Widzowie w kinach w całej Polsce co czwartek będą mogli zobaczyć m.in. "Karbalę", "Demona" czy ?Czerwonego pająka? w przystępnej cenie - 10 złotych za bilet.
Pierwszym filmem wyświetlanych w ramach "Kultury Dostępnej w Kinach" w 2016 roku będzie film "Karbala". W programie także przejmujące "Obce niebo", sensacyjne "11 minut", kryminalny"Czerwony pająk", "Demon" Marcina Wrony. Nie zabraknie komedii - w repertuarze na 2016 rok znaleźli się "Król życia" i "Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy".

Seanse odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18:00 w sieci kin Helios w całej Polsce i w warszawskim kinie Iluzjon. W projekcie udział biorą kina w Bełchatowie, Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Gdyni, Gnieźnie, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Kaliszu, Kędzierzynie-Koźle, Kielcach, Koninie, Legnicy, Lubinie, Łodzi, Nowym Sączu, Olsztynie, Opolu, Pile, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Radomiu, Rzeszowie, Siedlcach, Sosnowcu, Starachowicach, Szczecinie, Tczewie, Wrocławiu oraz w Warszawie.

Repertuar projekcji:
7 stycznia - "Karbala", reż. Krzysztof Łukaszewicz;
14 stycznia - "Hiszpanka", reż. Łukasz Barczyk;
21 stycznia - "Żyć nie umierać", reż. Maciej Migas;
28 stycznia - "Ziarno prawdy", reż. Borys Lankosz;
4 lutego - "Panie Dulskie", reż. Filip Bajon;
11 lutego - "Król życia", reż. Jerzy Zieliński;
18 lutego - "Ziemia obiecana", reż. Andrzej Wajda (rekonstrukcja cyfrowa)
25 lutego - "Jack Strong", reż. Władysław Pasikowski;
3 marca - "Obce niebo", reż. Dariusz Gajewski;
10 marca - "Demon", reż. Marcin Wrona;
17 marca - "Bogowie", reż. Łukasz Palkowski;
24 marca - "11 minut", reż. Jerzy Skolimowski;
31 marca - "Body/Ciało", reż. Małgorzata Szumowska;
7 kwietnia - "Piąta pora roku", reż. Jerzy Domaradzki;
14 kwietnia - "Carte Blanche", reż. Jacek Lusiński;
21 kwietnia - "Czerwony pająk", reż. Marcin Koszałka;
28 kwietnia - "Excentrycy czyli po słonecznej stronie ulicy", reż. Janusz Majewski.

Rezerwację biletów za 10 zł można zrobić na stronie kin Helios i Iluzjonu. Bilety będą również do nabycia w kasach Sieci Kin Helios i w kasie Kina Iluzjon tydzień przed projekcją.Partnerami projektu są: sieć Kin Helios i Kino Iluzjon oraz dystrybutorzy: NEXT Film, Kino Świat, Solopan, Vue Movie, Forum Film Poland, Against Gravity i Cyfrowe Repozytorium Filmowe.

Projekt jest częścią programu Kultura Dostępna realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Program ma na celu niwelowanie barier w dostępie do kultury, w tym bariery ekonomicznej.

Więcej o: