"Słaba płeć?", ale reklama mocno... wkurzyła twórców "Lejdis": Nie mamy z tym filmem nic wspólnego

Od kilku dni często widać i słychać reklamy komedii "Słaba płeć?" z Olgą Bołądź w roli głównej. Producenci reklamują go jako "Film twórców >>Lejdis<<", chociaż Andrzej Saramonowicz i Tomasz Konecki ostro się od niego odcinają.


Na liście płac filmu "Słaba płeć?" Koneckiego (reżysera "Lejdis") i Saramonowicza (głównego scenarzysty i producenta) rzeczywiście brak. Nic dziwnego, że w oświadczeniu przekazanym do mediów piszą, że "wbrew temu, co kłamliwie podają reklamy", nie mają z filmem nic wspólnego i proszą, żeby "pod żadnym pozorem" nie łączyć ich z dziełem reżyserowanym przez Krzysztofa Langa.

Saramonowicz zwracał już na to uwagę kilka dni temu na swoim facebookowym profilu:

W zwiastunie filmu "Słaba płeć" pojawia się plansza z napisem: film twórców "Lejdis". To nieprawda! Ani ja, ani Tomasz Konecki nie mamy z tym filmem nic wspólnego.

Posted by Andrzej Saramonowicz on  27 grudnia 2015


Co więc łączy filmy "Słaba płeć?" i "Lejdis"?

Osoby odpowiedzialne za promocję filmu z Bołądź wykorzystały najprawdopodobniej to, że jednym z trzech scenarzystów jest Hanna Węsierska, która była także... jedną z pięciu osób, które pracowały nad opowieścią przedstawioną w "Lejdis".

I teraz trzeba zadać sobie pytanie, kto może się nazywać twórcą dzieła, a kto nie. Bo że Konecki i Saramonowicz są z "Lejdis" kojarzeni od razu, to fakt. To, że tak nie jest w przypadku Węsierskiej, to także fakt. Jednak jej nazwisko w napisach końcowych obu filmów się pojawia... A podobne praktyki marketingowcy stosują (niestety?) coraz częściej.

"Słaba płeć?" - widywałem słabsze [NASZA RECENZJA] >>

PS Tak, aktor Piotr Adamczyk też pracował na planie obu filmów.

Więcej o:
Komentarze (18)
"Słaba płeć?", ale reklama mocno... wkurzyła twórców "Lejdis": Nie mamy z tym filmem nic wspólnego
Zaloguj się
 • soxterix

  Oceniono 80 razy 64

  Oba słabe, więc co za różnica?

 • sucha2000

  Oceniono 36 razy 26

  Piorunująca wiadomość, aż mi gacie spadły z wrażenia

 • clamcay

  Oceniono 22 razy 20

  się Saramonowicz oburzył bo mu się ktoś pod arcydzieło podszywa :)

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 30 razy 20

  Jak współpracowała przy scenariuszu "Lejdis", to jest twórcą, czy się tym panom podoba, czy nie. Było wykupić prawa autorskie i usunąć nazwisko. A, że ktoś inny teraz na tym zbija kapitał to nic nowego, branża filmowa stosuje tę praktykę od zarania dziejów, wystarczy popatrzeć jak reklamują się niektóre filmy z Hollywood.

 • dante_waw

  Oceniono 16 razy 14

  na pewno na planie obu filmow pracowala asystentka charakteryzatorki, facet od oswietlenia a karmil ich ten sam kucharz w zdezelowanym autobusie ktory obstawia wiekszosc planow filmowych w Polsce... ja tam nie widze naduzycia...

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 13 razy 11

  jeżeli Konecki nie ma z tym nic wspólnego, to znaczy, że można spokojnie iść do kina.

 • babskim.zdaniem

  Oceniono 8 razy 8

  Saramonowicz powinien się raczej odciąć od "Lejdis", bo nie ma się czym chwalić.

 • konradmarburg

  Oceniono 6 razy 6

  Reakcja co najmniej jakby to Coppolę albo Kubricka podpięli pod ten film. A tymczasem to tylko twórcy innej chałtury. Wy powinniście być wdzięczni, że ktokolwiek wspomina wasze nazwiska, bo po "warsztacie" jaki do tej pory pokazaliście, nie powinniście być wymienieni nawet w bawarskim porno klasy D...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX