Flip i Flap znów na wielkim ekranie. Steve Coogan i John C. Reilly wcielą się w postaci legendarnych komików

Jon S. Baird przedstawi historię trasy amerykańskich komików po Wielkiej Brytanii. Stan Laurel i Oliver Hardy muszą zmierzyć się ze wspomnieniami swojej wielkiej świetności, ale także dowiedzieć się, jak dużo dla siebie znaczą.
Steve Coogan ("Tajemnica Filomeny") i John C. Reilly ("Rzeź", "Pentameron") wcielą się w niezapomniany komediowy duet Flipa i Flapa. Film "Stan & Ollie" wyreżyseruje Jon S. Baird ("Brud") - podaje Deadline.com.

Film Bairda przedstawi historię związaną z tournee Stana Laurela i Olivera Hardy'ego po Wielkiej Brytanii, które miała miejsce w 1953 roku. Bohaterowie okres swojej największej świetności mieli wtedy już za sobą. Trasa staje się jednak hitem, ale komicy nie mogą otrząsnąć się wspomnień swojej wielkiej przeszłości. Kłopoty, z którymi się mierzą, to także pogarszający się stan zdrowia Hardy'ego. Aktorzy wykonują swój łabędzi śpiew, przekonując się jak wiele dla siebie nawzajem znaczą - czytamy na Deadline.com.

"Dorastałem, oglądając Laurela i Hardy'ego"

- Jak tak wielu innych ludzi dorastałem, oglądając Laurela i Hardy'ego, dlatego opowiedzenie na dużym ekranie tej niesamowicie prawdziwej historii miłości, śmiechu i przyjaźni jest dla mnie zaszczytem - powiedział Baird. Za scenariusz filmu odpowiada Jeff Pope, nominowany niedawno do Oscara za film "Tajemnice Filomeny". - Stan Laurel i Oliver Hardy są moimi bohaterami - powiedział Pope.

- Kiedy oglądam ich filmy, czuję się jakby zawsze był sobotni ranek i jakbym miał sześć lat, oglądając telewizję w rodzinnym domu, całkowicie oczarowany. Zdaję sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności związanej z przywróceniem tych postaci kinu, ale patrzę na nich nie zakładając różowych okularów. To bohaterowie z krwi i kości, którzy mają także swoje wady - podkreślał Pope.

Z Flipem i Flapem czyli Laurelem i Hardym powstała ponad setka krótko- i pełnometrażowych filmów. Inicjatorem kłopotów filmowych przyjaciół zazwyczaj był niezdarny Stan (wysoki i gruby), który sprowadził na swojego mało rozgarniętego towarzysza Olliego nieszczęścia.