Linda ze łzami o kręceniu "Pitbulla": Musiałem zostawić dziecko na chodniku. Straszne. Nikt nie zareagował

- To dosyć okrutna scena. W centrum miasta. Przejeżdżałem samochodem. Jezu, no po prostu stres straszny. Ręce mi się trzęsły - mówi o pracy na planie filmu Patryka Vegi Bogusław Linda. ?Pitbull. Nowe porządki? od piątku w kinach.
- Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz - mówi Bogusław Linda w filmie Patryka Vegi "Pitbull. Nowe porządki". Postać Tomasza Barbasiewicza ps. Babcia, w którą się wciela, rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami (Piotr Stramowski) z mokotowskiej komendy.

Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z losami bohaterów dawnego "Pitbulla" - Gebelsem (Andrzej Grabowski), Igorem (Paweł Królikowski) i Barszczykiem (Michał Kula). Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuje grupę mokotowską do tematu gangu "obcinaczy palców". Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.W filmie zobaczymy także Maję Ostaszewską, Agnieszkę Dygant, Krzysztofa Czeczota, Tomasza Oświecińskiego, Annę Muchę, Beatę Kawkę, Julię Pogrebińskę oraz Annę Karczmarczyk.

"Babcia" to człowiek, którego złamała przeszłość

- To dosyć okrutna scena. W centrum miasta. Przejeżdżałem samochodem. Jezu, no po prostu stres straszny. Ręce mi się trzęsły. Małe dziecko, które muszę zostawić na chodniku i odjechać. Straszne. Nikt nie zareagował - mówi Linda o jednej ze scen z filmu. I dodaje: Obraz Patryka Vegi to najbardziej okrutny film w Polsce.

- "Babcia" to człowiek, którego złamała przeszłość. Pewne zdarzenie spowodowało, że został gangsterem. Takim, który w garniturze wygląda jak typowy biznesmen - mówi aktor o swojej roli.

- Gram postać, która ma w sobie zarówno negatywne jak i pozytywne cechy. Właśnie to było ciekawe w scenariuszu - dwóch gości z przeciwnych biegunów, czyli bandyta i policjant, działa generalnie tak samo. Czyli bezwzględnie, prosto i brutalnie, na granicy prawa - dodaje.

Nowy "Pitbull" i nowe realia

"Pitbull" miał premierę w 2005 roku. Od tego czasu sporo się zmieniło. I tę inną rzeczywistość starał się uchwycić reżyser "Pitbulla 2". - Policja i przestępczość w Polsce zmieniły się tak bardzo, że postanowiłem to pokazać. Główny bohater policyjny, który pracował pod przykryciem w gangu handlarzy narkotyków, ma irokeza i jest cały wytatuowany. Dawniej tacy policjanci nie istnieli - mówi Vega.

- To, co jest także odkrywcze w kolejnym "Pitbullu" to ukazanie środowiska gangsterów. Na potrzeby scenariusza udało mi się wniknąć w świat przestępców tak bardzo, że dokumentowałem go równie silnie, jak policję. W filmie nie ma praktycznie wymyślonych dialogów. Wszystkie sceny i sytuacje ukazujące policjantów i gangsterów są jeden do jednego przeniesione z życia. Liczne sceny zostały zrealizowane przy użyciu ukrytej kamery w zastanym tłumie - dodaje.

Jak udały się te zabiegi widzowie będą mogli ocenić w kinach już w najbliższy piątek.