Jak można nie uwielbiać Meryl Streep? Właśnie dała wielu fanom jeden powód

Laureatka trzech Oscarów, rekordzistka jeśli chodzi o nominacje do nagrody (ma ich na koncie 19!) - Meryl Streep od lat ma dobrą prasę. Teraz przewodniczy jury Berlinale i właśnie tam niefortunną wypowiedzią wywołała spore zamieszanie.
Dziennikarze zgromadzeni w Berlinie zwrócili uwagę, że jury brakuje różnorodności rasowej - wszyscy jego członkowie, wśród których oprócz Streep znaleźli się m.in. polska reżyserka Małgorzata Szumowska i brytyjski aktor Clive Owen, są biali.

Streep próbowała tłumaczyć, że za sukces można uznać, że w siedmioosobowej grupie przeważają kobiety, a dopytywana o kwestie rasowe, powiedziała, nawiązując do słynnej wypowiedzi Johna F. Kennedy'ego "Ich bin ein Berliner": Wiecie, wszyscy jesteśmy Berlińczykami, w sumie wszyscy jesteśmy też Afrykanami.

Właśnie te słowa aktorki wzbudziły w wielu ludziach różne emocje. Jeden z czarnoskórych użytkowników Twittera, najwyraźniej fan Streep, pisze: "Moja miłości, moja inspiracjo, nie jesteś Afrykanką. Dziękuję za uwagę, podpisano Afrykańczycy i ludzie z takimi korzeniami"

"Czas zdać sobie sprawę z tego, że Meryl Streep to doskonała aktorka z rozczarowującym spojrzeniem na rzeczywistość" - dodaje inna internautka.

A tak jeszcze inna osoba zobrazowała przypuszczalne samopoczucie rzecznika prasowego aktorki po konferencji prasowej rozpoczynającej Berlinale:

I choć niektóre media zauważają, że aktorka może ma rację, jeśli spojrzymy na pochodzenie człowieka, to powinna czuć różnicę. " Nie wszyscy mamy takie same doświadczenia, nasze życia i odczuwanie były ukształtowane przez naszą kulturę i setki lat różnic kulturowych" - pisze dziennikarz "Forbes".

Zobacz też biografię: "Meryl Streep o sobie" >>Oscary 2016. Spike Lee zbojkotuje galę. "Czarnoskórzy nie potrafią grać?! WTF!!"Więcej o:
Komentarze (177)
Jak można nie uwielbiać Meryl Streep? Właśnie dała wielu fanom jeden powód
Zaloguj się
 • levy

  Oceniono 423 razy 417

  Przy takich informacjach zawsze przypomina mi się fragment jednego z odcinków "The Simpsons". Odbywał się jakiś konkurs piękności czy coś podobnego i następuje prezentacja członków jury, po kolei wstają a prezenter ich przedstawia, podając też kim są, jakie funkcje pełnią. Wreszcie wstaje jakiś czarnoskóry jegomość i słyszymy: "[Imię i nazwisko] - obowiązkowy czarny w komisji."

 • adrian_te

  Oceniono 417 razy 395

  Bardzo inteligentna wypowiedzi Streep, ale widocznie niektórzy są zbyt zacietrzewieni lub głupi, by ją zrozumieć.

 • darmowy1

  Oceniono 329 razy 319

  Nie wiedziałem też przedstawicieli Indian amazońskich i Aborygenów. Jakuci też pewnie czują się zawiedzeni...

 • goetterdaemmerung

  Oceniono 217 razy 163

  Ale trzeba mieć zryty beret by przypierzać się o brak różnorodności rasowej w jakimś jury.
  Lewizna to straszna choroba umysłu.

 • danny_trejo

  Oceniono 154 razy 126

  Tak, koniecznie w kazdym jury zasiadac powinien ktos czarmoskory, ktos z zaburzeniami psychoseksualnymi oraz ktos zydowskiego pochodzenia. Wtedy dopiero mozna mowic o reprezentatywnym i kompetentnym skladzie. :-))

 • turnix

  Oceniono 128 razy 122

  No tak to rzeczywiście skandal!! Jest on tym większy że w jury nie ma też żadnego czerwonoskórego czy skośnookiego przedstawiciela !!
  Trochę się sportem interesuję i od lat protestuję że w takiej NBA jest nadreprezentacja czarnoskórych. Może właśnie dlatego nie ma ich w żadnych gremiach przyznających nagrody filmowe. Nie wiem, kombinuje......

 • landrynkowy

  Oceniono 122 razy 120

  Cała ludzkość wywodzi się z Afryki, więc nie widzę nic zdrożnego w jej wypowiedzi.

 • dave1919

  Oceniono 100 razy 96

  .

  .
  GŁUPIE UPRZEDZENIA RASOWE - LEPIEJ NIE MOGŁA ODPOWIEDZIEĆ - A WIADOMO ŻE COKOLWIEK BY NIE ODPOWIEDZIAŁA TO DLA LUDZI ZAKOMPLEKSIONYCH I TAK BY BYŁO ŻLE

  .masakra

  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX