110% ***

Film motywacyjny.
Kochasz sport i wiążesz z nim swoje nadzieje na przyszłość? Jesteś nastolatkiem, który wierzy w to, że będzie kiedyś wielkim atletą, ale być może potrzebuje paru słów otuchy i zapewnienia o tym, że wszystko jest możliwe? A może kibicowanie polskim gwiazdom to twoja największa życiowa pasja? Jeśli tak, "110%" skierowane jest przede wszystkim do ciebie.

Sportowy dokument dziennikarki Agnieszki Goli-Rakowskiej ("Andrzej Gołota - legenda polskiego boksu") podgląda utytułowanych przedstawicieli różnych dyscyplin. Są to: Karol Bielecki, Bartłomiej Bonk, Mateusz Kusznierewicz, Robert Lewandowski, Tomasz Majewski, Rafał Majka, Adam Małysz, Zosia Klepacka, Natalia Partyka, Katarzyna Rogowiec, Rafał Sonik, Anita Włodarczyk, Maja Włoszczowska i Andrzej Wrona. Jedni (np. Majewski) dostają czasu antenowego dużo mniej, drudzy (m.in. Sonik) wyrastają na pierwszoplanowe postaci.

Bohaterowie filmu sprzedają widzom kilka naprawdę ciekawych opowieści, których kibice mogli jeszcze nie słyszeć, ale w większości są to jednak historie o morderczych treningach, wierze w sukces i dawaniu z siebie tytułowych 110 procent, zilustrowane zdjęciami z treningów, zarejestrowanych m.in. za pomocą kamer GoPro. Jeśli pasjonujesz się sportem, nie powinieneś pożałować seansu, ale z całą pewnością nie jest to zaprawa obowiązkowa.

Ocena: 3/6"110%", dokumentalny, sportowy, Polska 2016, 90 min., reż. Agnieszka Gola, występują: Robert Lewandowski, Adam Małysz, Mateusz Kusznierewicz, Tomasz Majewski, Andrzej Wrona, Maja Włoszczowska, Anita Włodarczyk, Zbigniew Bro´dka