Bracia Wachowscy są teraz siostrami. Lilly Wachowski oświadczyła, że jest transseksualistką

Lilly Wachowski poinformowała o korekcie płci z powodu nacisków "Daily Mail", którego dziennikarze chcieli przeprowadzić z nią wywiad. Postanowiła poinformować o swojej tożsamości na własnych warunkach.
Lilly Wachowski, wcześniej znana jako Andy, 48-letnia siostra Lany, w oświadczeniu opublikowanym w Windycitymediagroup.com napisała, że zdecydowała się poinformować opinię publiczną o korekcie płci po tym, jak dziennikarze "Daily Mail" starali się ją zmusić do udzielenia wywiadu na ten temat.

- Wiedziałam, że w pewnym momencie będę musiała ujawnić moją tożsamość publicznie. Wiecie, kiedy żyjesz jako transseksualna osoba, nie jest łatwo to ukryć. Potrzebowałam tylko trochę czasu, aby poczuć się komfortowo. Ale widocznie nie mi jest o tym decydować - napisała Lilly Wachowski w oświadczeniu.


Lilly Wachowski, Fot. screen za Windycitymediagroup.com

Rodzina wspierała Lilly Wachowski

Lilly Wachowski w opublikowanym oświadczeniu podkreśla, że trudny okres korekty płci pozwoliło jej przetrwać wsparcie rodziny, lekarzy i terapeutów. I podkreśliła, że wiele jest jeszcze do zrobienia, jeśli chodzi o tolerancję osób transseksualnych. Zaznaczyła także, że zły wpływ na wizerunek osób transseksualnych miał film "Milczenie owiec" i postać seryjnego mordercy Jame'go "Buffalo Bill" Gumba.

Siostra Lilly, Lana, wcześniej znana jako Larry, poinformowała o swojej zmianie płci w 2012 roku. Lilly i Lana Wachowski są reżyserkami m.in. serii filmów "Matrix", "Speed Racer", "Atlas chmur". Ostatnio mogliśmy oglądać w kinach ich film "Jupiter: Intronizacja" tego duetu. Znane są także z serialu "Sense8" Netflixa.