O dorastaniu tylko dla dorosłych. "Pamiętasz plan zgładzenia rodziców?" Jest zwiastun "Baby Bump"

- ?Baby Bump? to portret dziecka uwięzionego w dorastaniu. Momentami straszny, groteskowy, okrutny i dosadny - mówi o wielokrotnie nagradzanym filmie reżyser Kuba Czekaj. Premiera już 3 czerwca.
- Tutaj dojrzewa ciało, które zaczyna żyć własnym życiem, w oderwaniu od psychiki. Twórcy świetnie udało się pokazać nastoletnie obsesje, opętanie defektami, narastające kompleksy, jak i fakt tego, że wszystko kojarzy się z seksem. "Baby Bump" to moje prywatne Złote Lwy, mimo że film nie brał udziału w konkursie głównym imprezy - pisał dla Gazeta.pl Artur Zaborski w podsumowaniu FF w Gdyni, na którym film zdobył Wyróżnienie Specjalne w Konkursie "Inne Spojrzenie".Ale nagród dla filmu Czekaja było więcej. "Baby Bump" zostało świetnie przyjęte na 72. Festiwal Filmowy w Wenecji i otrzymało nagrodę Queer Lion Award Special Mention. Kuba Czekaj był nominowany za ten film także do Paszportu Polityki, a aktorka Agnieszka Podsiadlik ( "Jak całkowicie zniknąć", "Między nami dobrze jest") została nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

Pamiętasz też pierwszy plan zgładzenia rodziców?

Przeglądasz czasem album rodzinny? Uśmiechnięta buźka z dzieciństwa w pełnym słońcu, szczęście i sielanka A pamiętasz też pierwszy plan zgładzenia rodziców? Regularną wojnę z kumplami w szkole, zdziwienie i strach, bo twoje ciało nagle zaczęło się zmieniać i żyć własnym życiem? Tego nie znajdziesz w rodzinnym albumie. Szalona historia Mickiego Housa skutecznie przypomni ci jak to naprawdę było być dzieckiem. Każdy to przeżył i ma swoje za uszami - czytamy w opisie dystrybutora.

Portret dziecka uwięzionego w dorastaniu

- Chciałem stworzyć filmowy komiks o dorastaniu. Główny bohater ma 11 lat i jego ciało właśnie zaczyna się zmieniać. Nie chce być zauważany ani ignorowany. Nie wie, co się z nim dzieje. Zupełnie odrzuca fakt, że przemiana już się rozpoczęła i nie ma już powrotu do poprzedniego świata - mówi o filmie Czekaj.

- Nie radzi sobie w relacjach z rówieśnikami i w tej do tej pory najważniejszej - z własną matką. Ucieka w świat swoich fantazji - okrutną baśń. Tam wszystko urasta do rangi spraw ostatecznych. "Baby Bump" to portret dziecka uwięzionego w dorastaniu. Momentami straszny, groteskowy, okrutny i dosadny. Nieliczni przyznają to na głos, ale dorastanie tak naprawdę nie jest dla dzieci. "Baby Bump" też nie - dodaje reżyser.

"Baby Bump" na ekranach kin już 3 czerwca.

Więcej o:
Komentarze (4)
O dorastaniu tylko dla dorosłych. "Pamiętasz plan zgładzenia rodziców?" Jest zwiastun "Baby Bump"
Zaloguj się
 • unsryda

  Oceniono 2 razy 2

  Mietczyński będzie miał co robić...

 • info0

  Oceniono 2 razy 2

  Ten film to komedia? Bo takie odniosłem wrażenie po zwiastunie... NIC w tym nie przypomina mojego dzieciństwa. Nada. Zilch.

  Gdzie kłótnie rodzinne? Gdzie matka ganiająca ojca z nożem? Gdzie okradanie i pobicie przez rówieśników? To, to jakaś parodia i szczerze po zwiastunie wnioskuję, że autor nie miał aż tak źle.

 • ulanzalasem

  Oceniono 10 razy 2

  "nastoletnie obsesje, opętanie defektami, narastające kompleksy, jak i fakt tego, że wszystko kojarzy się z seksem."

  Może tak miał reżyser...

  "A pamiętasz też pierwszy plan zgładzenia rodziców? Regularną wojnę z kumplami w szkole, zdziwienie i strach, bo twoje ciało nagle zaczęło się zmieniać i żyć własnym życiem? Tego nie znajdziesz w rodzinnym albumie"

  Trudno żeby w rodzinnym albumie były zdjęcia dzieciaka z tego co i jak robi w szkole, tak samo jak zdjęcia pokazującego jego ciało podczas dorastania (np. miejsca intymne).

  "Housa skutecznie przypomni ci jak to naprawdę było być dzieckiem."

  Trailer bardziej pokazuje tandetne-śmieszne YouTubowe filmiki dla tzw. "gimbazy" zgrane w jeden film z jakimś scenariuszem.

 • homesicalien

  Oceniono 5 razy 1

  Jeśli film trzyma poziom trailera, to nieudany hipsterski shit.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX