Nikt nie wygrał tyle razy "Tańca z gwiazdami"! Derek Hough czuje rytm także w filmie

Wystąpił w 16 edycjach programu "Dancing with the Stars", gdzie tańczył m.in. z Joanną Krupą. Jest światowym rekordzistą programu - wygrał aż sześć razy! Derek Hough to nie tylko świetny tancerz, próbuje swoich sił także jako piosenkarz i aktor.

Hough w amerykańskim "Dancing with the Stars" partnerował między innymi aktorkom Shannon Elizabeth ("American Pie"; z którą połączył go krótki romans), Jennifer Grey ("Dirty Dancing") oraz Amber Riley ("Glee"), wokalistkom Lil' Kim i Nicole Scherzinger. Z Joanną Krupą zajął czwarte miejsce.

Mistrz tańca

- Byłem mizernym, wątłym chłopaczkiem z Utah i często dostawałem w kość - mówił, wspominając młodzieńcze lata. Gdy któregoś razu oberwał wyjątkowo mocno i zdecydował się oddać napastnikowi, wyleciał ze szkoły - wtedy zrozumiał, że złość i uleganie negatywnym emocjom do niczego nie prowadzą.

Postanowił więc skupić się na sobie i rozwijaniu swoich pasji, co nie było to łatwe, bo dzieciństwo miał nader burzliwe; jego rodzice rozstali się i zdecydowali, że wyślą dwunastoletniego syna do Londynu, gdzie miałby się kształcić pod okiem dwóch profesjonalnych trenerów tańca, Corky'ego i Shirley Ballas.

Zdany tylko na siebie, bez przyjaciół i znajomych, musiał nauczyć się samodzielności. - To sprawiło, że naprawdę szybko dorosłem - przyznawał. I choć w Anglii miał zostać zaledwie rok, jego pobyt ostatecznie przeciągnął się na całą dekadę. To wtedy naprawdę pokochał taniec (talent miał we krwi, odziedziczył go po dziadkach, którzy byli zawodowymi tancerzami), choć wciąż nie sądził, że obierze taką ścieżkę zawodowej kariery. - Nie spodziewałem się, że taniec stanie się moim sposobem na życie i wciąż nie mogę w to uwierzyć - twierdził w jednym z wywiadów. Jednak bakcyla złapał błyskawicznie.

Mat. prasowe

- Zawsze chcę być najlepszy w tym, co robię - mówił i prędko udowodnił, że nie rzuca słów na wiatr, zdobywając tytuł mistrza w tańcach latynoamerykańskich. Wkrótce zainteresowali się nim producenci telewizyjni. - Nigdy nawet nie marzyłem, że będę tańczył przed kamerami - dodawał, ale propozycję udziału w "Dancing with the Stars" przyjął bez mrugnięcia okiem.