"Dunkierka". Jest oficjalny pełny zwiastun nowego filmu Christophera Nolana

Wytwórnia Warner Bros. wypuściła najnowszy pełny zwiastun filmu wojennego Christophera Nolana, twórcy "Incepcji", trylogii "Mroczny rycerz" oraz "Interstellar".

"Dunkierka" opowiada historię Operacji Dynamo - na przełomie maja i czerwca 1940 roku alianccy żołnierze z Belgii, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Francji zostają otoczeni przez niemiecką armię i ewakuowani z Dunkierki podczas najbardziej zaciekłej bitwy II Wojny Światowej.

W filmie zobaczymy takich aktorów jak Tom Hardy, Cillian Murphy, Kenneth Branagh, Fionn Whitehead, Jack Lowden, Aneurin Barnard, Harry Styles i James D'Arcy.

Film trafi do polskich kin 21 lipca.

A teraz zobacz: "Strażnicy Galaktyki vol. 2", "Obcy: Przymierze" i nowi "Piraci z Karaibów". Oto najważniejsze premiery maja

Więcej o:
Komentarze (27)
"Dunkierka". Jest oficjalny pełny zwiastun nowego filmu Christophera Nolana
Zaloguj się
 • bemeta

  Oceniono 14 razy 12

  Najbardziej zacieklej bitwy Drugiej Wojny? Tak byla zaciekla, przyklady bohaterstwa, zolnieze którzy oslaniali odwrót wiedzac, ze nie maja szans na ewakuacje. Dlaczego Niemcy staneli nie wiadomo do dzisiaj. Ale z ta najwieksza zaciekloscia to polecam lekture, nie wiki, prawdziwe ksiazki panie redaktorze.

 • przechrztaimason

  Oceniono 5 razy 5

  Nie pretenduję do bycia medium, ani nie udaję, że byłem stołem na którym Hitler ze swoimi generałami kreślili plany bitew, ale pojawiło się już tak dużo opracowań, ze wspierając się mapami jak i wypadku niżej podpisanego oglądem osobistym byłego pola walki mogę pokusić się o małą zgaduj - zgadulę. Otóż po pierwsze to wybitnie nieczołgowy teren. Atakujące plaże Dunkierki panzery musiałyby się przedrzeć na pole walki po wąskich groblach. Bardzo ryzykowne zagranie, straty mogłyby być ogromne a gwarancja sukcesu niewielka. Druga sprawa to to, że czołgi Wehrmachtu miały za sobą już sporo kilometrów, a czołgi będące na wyposażeniu Panzerwaffe poza czeskimi PzKpfw 38(t) były dość awaryjne i konieczność bieżących napraw stawała się pilna. Trzecie, to konieczność podciągnięcia tyłów. Czołg bez paliwa i amunicji jest nader mało przydatny na placu boju. Chyba, że jako pomnik. czwarte to naciski Goeringa. Nadambitny serdel zapewniał z ogniem w oczach, że Luftwaffe samo zmusi odcięte zgrupowanie do kapitulacji. Nadto sztabowcy z OKH i OKW byli zgodni, że ewakuacja takiej masy ludzi wymaga tygodni, może nawet miesiąca, więc jest masa czasu by się dobrze przygotować. No i last not least najprawdopodobniej Adolf Alojzowicz widział brytyjskich żołnierzy w roli zakładników, których można przehandlować w zamian za pokój. Takie tam gdybanie.

 • lak100

  Oceniono 4 razy 4

  fajny film. lubię tematykę wojenną. Obecnie czytam powieść Krzysztofa Tokarza "RENN Breslau miasto złota i miłości". Akcja toczy się w czasie II wojny w niemieckim Breslau.

 • charlie1wilson

  Oceniono 6 razy 2

  Buhahahaha 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 Najbardziej zaciekłej bitwy II wojny światowej! 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 zapomnieli o heroicznej obronie Linii Maginota 😂😂😂😂

 • 1234qwerty

  Oceniono 2 razy 2

  Czemu Hitler wstrzymał ofensywę i nie potopił tych żołnierzy to do dziś nie wiadomo. Został tylko sprzęt a ludzie ewakuowali się pod milczącymi lufami by za jakiś czas powrócić w innym miejscu.

 • januszz4

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wiem jak jest teraz, ale w połowie lat 60. byłem w Dunkierce i chodziłem po tamtejszych plażach. Jeszcze wtedy można było natknąć się na pozostałości z czasów ewakuacji w postaci wystających z piachu fragmentów różnego żelastwa. Dotyczyło to oczywiście dzikich plaż, poza miejscami zagospodarowanymi przy nadmorskich pensjonatach. Pamiętam, jak z jakiejś wydmy wystawało coś przypominającego kierownicę. Gdy zacząłem rozgarniać piasek okazało się, że jest to fragment ułamanej kierownicy, pochodzącej pewnie z jakiegoś łazika, osadzonej na resztkach kolumny kierowniczej. Ciekaw jestem, jak to teraz wygląda, pewnie już wszystko zostało wyczyszczone.

 • bromborek83

  Oceniono 6 razy 0

  "podczas najbardziej zaciekłej bitwy II Wojny Światowej" - hahaha! x1000 :) ...
  PS - może trzecia część "Strażników Galaktyki" to będzie o "rycerskim" Wehrmachcie ;)

 • 0roman0

  Oceniono 1 raz -1

  Nie wiem czy warto czekać na ten film. Ponoć Nolan uległ naciskom i zrobił film w wersji 12+. Czyli ugrzeczniona wersja dla małolatów.
  Poza tym jeżeli Dunkierka była najbardziej zaciekłą bitwą II wojny to czym były bitwy o Okinawę, Iwo Jimę, Stalingrad, pod Kurskiem że nie wspomnę o lądowaniu w Normandii i kilku innych bitwach.

 • sector23

  Oceniono 3 razy -1

  W kwestii - dlaczego Niemcy stanęli? Nie należy się doszukiwać jakichś nadzwyczajnych teorii.
  Bo to raczej proste jest. Prawdopodobnie zadecydowała kwestia zbliżających się wakacji i sezonu turystycznego. Czy ktoś racjonalnie myślący potrafi sobie wyobrazić plażę po rzezi 300-400 tys armii?! Nie ma szans żeby Niemcy do czerwca to wysprzątali. Dlatego zwalili to na aliantów, którzy jednak nie zachowali się fair pozostawiając na piasku sporo swoich zabawek.
  Business is business a Hitler najwyraźniej o tym pamiętał i się tego trzymał!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX