MFF Ofensiva 2007 - filmy z całego świata we Wrocławiu

6 - 9 grudnia 2007 r. (czwartek - niedziela), Kino Warszawa
Już 6 grudnia rozpocznie się we Wrocławiu jubileuszowa, piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ofensiva. Jest to idealna propozycja dla fanów ambitnego kina na podwyższenie temperatury zimowych dni. Podczas tej intelektualnej filmowej przygody widzowie będą mieli okazję zobaczyć wiele niewyświetlanych dotąd w Polsce nowych filmów z całego świata. Główną część Festiwalu stanowić będzie tradycyjnie Konkurs Międzynarodowy. W tym roku do Konkursu zgłoszono ponad pół tysiąca filmów z całego świata. W trakcie projekcji konkursowych będziemy mogli zobaczyć 104 filmy wybrane przez Komisję Selekcyjną. W czterech kategoriach konkursowych (fabuła, dokument, animacja, wideoklip) wystartują filmy europejskie oraz wyprodukowane w tak odległych i egzotycznych krajach jak na przykład Singapur, Tajwan, Japonia, Australia, Brazylia, Argentyna czy Maroko.

Konkurs skierowany został do młodych twórców filmowych z całego świata. Jego celem, od wielu już lat, jest prezentacja kina artystycznego, oryginalnego, poszukującego zarówno nowych rozwiązań formalnych, jak i interesujących tematów, pobudzających widzów do refleksji.

Ponadto, podczas tegorocznej edycji, w ramach projekcji pozakonkursowych, w cyklu "Festiwale Świata" będziemy mieli okazję zobaczyć wiele filmów nagrodzonych i uznanych na ważnych europejskich festiwalach filmowych, m.in. na X Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Mecal w Barcelonie (Hiszpania) i IV Festiwalu Filmowym Fresh (Czechy). Obejrzymy także najciekawsze obrazy wybrane ze wszystkich edycji Festiwalu Euroshorts (Polska) oraz animacje i videoart z Międzynarodowego Festiwalu Filmu Eksperymentalnego i Video 25 FPS w Zagrzebiu (Chorwacja). Natomiast w cyklu "Nowe Kino Narodowe" wyświetlimy najnowsze i najważniejsze filmy dokumentalne kinematografii brytyjskiej i szkockiej oraz najciekawsze filmy hiszpańskie twórców młodego pokolenia.

Uczestnicy Festiwalu będą mieli również możliwość obejrzenia wystawy kilkunastu najciekawszych plakatów, wybranych przez jurorów trzeciej edycji Konkursu na Plakat. Celem Konkursu było znalezienie rozwiązań graficznych, które stanowić miały doskonałą promocję MFF Ofensiva, łącząc płaską formę plakatu z wielowymiarową sztuką filmową.

Organizatorzy z radością przyjmują bardzo duże zainteresowanie Festiwalem ze strony twórców filmowych, mediów, dystrybutorów filmowych, a przede wszystkim widzów.

Bilety do nabycia w punktach we Wrocławiu:

- Kino Warszawa - ul. Piłsudskiego 64 a

- Centrum Informacji Kulturalnej - Rynek - Ratusz 24

- Dworzec Główny PKP - Kasa nr 22

- Planeta Młodych - ul. Sienkiewicza 116/4

- Kasa Kina Warszawa bezpośrednio przed seansami

Więcej informacji na stronie www.ofensiva.pl