"Życie wewnętrzne" - pokaz w ramach projektu Dekaefka

12 grudnia 2007 r. (środa), godz. 19.30, Kino Luna, Warszawa
Kompilacja Warszawska oraz Kino LUNA, w ramach Dekaefki, serdecznie zapraszają na pokaz filmu "Życie wewnętrzne", który odbędzie się 12 grudnia o godzinie 19:30.

"Życie wewnętrzne" to film w reżyserii Marka Koterskiego, który swego czasu otrzymał między innymi nagrodę za reżyserię oraz montaż na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nieco zapomniany film reżysera "Dnia Świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" to druga, po filmie "Dom wariatów", część sagi o Miauczyńskim.

Tym razem autor przenosi nas w świat Michała Miauczyńskiego - znużonego życiem 40-latka, który pędzi swój marny żywot w ciasnym mieszkaniu na osiedlu, jakich w całej Polsce wiele. Od początku seansu wpadamy w sam środek "małżeńskiego piekła" głównego bohatera oraz wojny, którą toczy z całym otaczającym go światem... Każdy dzień podobny jest do drugiego: wspólny obiad, wyrzucanie śmieci, majsterkowanie. Pewnego dnia Michał wsiada do windy, a na widok wchodzącej do bramy sąsiadki błyskawicznie wciska przycisk i ucieka... Przyjdź i przekonaj się, co będzie dalej!

Po filmie tradycyjnie organizatorzy zapraszają na dyskusję, której gościem będzie sam Marek Koterski . Będzie można wymienić się wrażeniami, opiniami, spostrzeżeniami, a także porozmawiać o frustracjach, dramatach i dylematach współczesnych Polaków.

Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, 12 grudnia (środa), godz. 19.30. Bilety 10 zł.

Uwaga! Dla stałych bywalców Dekaefki obowiązywać będzie zniżka. Wystarczy oddać w kasie kina LUNA 3 bilety z seansów Dekaefki, a bilet na czwarte spotkanie będzie można kupić w cenie 5 złotych.