Zmasowany atak superbohaterów

Dopiero co do kin wszedł "Iron Man", a już Marvel, studio odpowiedzialne za produkcję filmu, zapowiedziało sequel przygód człowieka z żelaza oraz kilka innych potencjalnych hitów o super herosach.
"Iron Man" zadebiutował na ekranach w zeszłą środę i jak na razie bije rekordy popularności - w samych Stanach już zarobił ponad 100 milionów dolarów. Dlatego nie dziwi, że producenci postanowili dalej eksploatować taką żyłę złota: zapowiedzieli premierę "Iron Mana 2" na kwiecień 2010 roku.

Ponadto studio Marvel planuje produkcję filmu "Thor", który wyreżyseruje Matthew Vaughn. Będzie to historia zaczerpnięta z mitologii nordyckiej. "Thora" zobaczymy już w 2010 roku.

Tymczasem w 2011 czeka nas premiera "The First Avenger: Captain America", jak również filmu "Mściciele", w którym obok siebie na ekranie pojawią się między innymi Iron Man, Kapitan Ameryka oraz Niewiarygodny Hulk.

Możemy spodziewać się także ekranizacji przygód Człowieka-Mrówki, jednak Marvel jak na razie nie podał przewidywanej daty premiery tego filmu.

Tymczasem już 13 czerwca do kin zawita "The Incredible Hulk", w którym wystąpili Edward Norton, Liv Tyler oraz Robert Downey Jr.