Spielberg ujawnia plany

"Tintin" i "The Trial of the Chicago Seven" to tylko niektóre z najbliższych projektów wpływowego reżysera.
Steven Spielberg, który obecnie promuje swój najnowszy film, czyli "Indianę Jonesa i Królestwo Kryształowej Czaszki", zdradził niemieckiemu tygodnikowi "Focus", co stworzy w następnej kolejności.

Już jesienią twórca "Listy Shindlera" wkroczy na plan "Tintina". Będzie to ekranizacja belgijskiej serii komiksowej, a główną rolę zagra w niej Thomasem Sangster. Pierwszą część serii wyreżyseruje sam Spielberg, natomiast drugą - Peter Jackson ( "Władca Pierścieni"). Premiera filmu odbędzie się w 2010 roku.

Spielberg zapowiedział również powrót do planowanego od wielu lat historycznego dramatu o Abrahamie Lincolnie. W roli prezydenta wystąpi Liam Neeson.

Ponadto Spielberg zrealizuje dramat oparty na faktach, "The Trial of the Chicago Seven". To historia procesu sądowego z 1968 roku, w którym oskarżeni zostali aktywiści domagający się zakończenia wojny w Wietnamie. Jedną z głównych ról w tym filmie ma zagrać Sacha Baron Cohen, czyli twórca postaci Borata.

Tymczasem z niecierpliwością oczekujemy premiery nowego dzieła Spielberga: w polskich kinach "Indiana" pojawi się 22 maja, natomiast już 19 maja będziecie mogli przeczytać u nas pierwszą recenzję filmu prosto z festiwalu w Cannes.