Keira Knightley nową Audrey Hepburn

Keira Knightley wystąpi w nowej ekranizacji musicalowego przeboju "My Fair Lady".
Musical "My Fair Lady", opowiadający o Elizie Doolittle, biednej kwiaciarce, którą profesor Higgins naucza poprawnej wymowy angielskiej i czyni damą, robi furorę na deskach teatrów od kilkudziesięciu lat. W pierwszej broadwayowskiej wersji musicalu, z 1956 roku, w roli głównej występowała Julie Andrews. Jednak najbardziej znanym wcieleniem Doolittle pozostaje Audrey Hepburn, która wystąpiła w nagrodzonej aż ośmioma Oscarami ekranizacji musicalu ( film wyreżyserował George Cukor).

Nową Elizą ma zostać Angielka Keira Knightley, ale kontrakt wciąż nie został podpisany. Producenci nowej "My Fair Lady" zapowiadają, że akcja ich filmu będzie rozgrywać się w 1912 roku, tak jak akcja oryginału. Chcą kręcić w Londynie, a nie w hollywoodzkim studiu (tak powstał film Cukora). Zamierzają także więcej uwagi poświęcić emocjom, które towarzyszą Elizie podczas jej przemiany.

Produkcją filmu zajmie się Duncan Kenworthy, który ma na koncie produkcje takich filmów jak "To właśnie miłość" i "Notting Hill", oraz Cameron Mackintosh, uznany producent teatralny. "My Fair Lady" wystawiał on na scenie już dwukrotnie.