Andy Garcia w polskiej koprodukcji

Rodzimi producenci filmowi odważnie wkraczają na amerykański rynek: po raz pierwszy w historii polska firma będzie głównym koproducentem filmu z hollywoodzkimi gwiazdami
Film, który będzie produkowała m.in. krakowska firma Gremi Film Production, nosi tytuł "City Island". Obok Andy'ego Garcii zobaczymy w obrazie: Marcię Gay Harden ( "Mgła: Darabonta), Alana Arkina ( "Matka noc"), Emily Mortimer ( "Wszystko gra") i Stevena Straita ( 10,000 BC ).

"City Island" to "zabawna, wzruszająca i mądra historia rodzinna o tajemnicach z przeszłości, które dościgają kłamstwa teraźniejszości", traktująca także o tym, że "nikt nie jest doskonały, a najmniej nasi najbliżsi" - poinformowała PAP reprezentująca Gremi Film Production Bożena Cerba. Udział Gremi Film Production w produkcji wyniesie prawie 32 % całego budżetu i będzie najwyższy wśród wszystkich producentów filmu. Firma ma już na swoim koncie takie produkcje jak "Nightwatching" Petera Greenawaya czy "Zakochany Anioł". Jednym z producentów filmu będzie również sam Andy Garcia, który wcześniej produkował już np. "Hawanę, miasto utracone".

Niestety na razie nic nie zapowiada, aby aktor miał zawitać do Polski: film w całości będzie kręcony w Nowym Jorku.

Andy Garcia ma w dorobku m.in. głośne role w " "Ojcu chrzestnym III" Francisa Forda Coppoli i "Nietykalnych" Briana De Palmy.