Klątwa "Mrocznego rycerza"

Trzech aktorów, którzy wystąpili w "Mrocznym rycerzu", w krótkich odstępach czasu spotkały różne nieszczęścia. Czyżby to wynik klątwy ciążącej nad filmem?!?
Najpierw śmierć Heatha Ledgera, potem wybryki Christiana Bale'a , ostatnio wypadek samochodowy Morgana Freemana - te zdarzenia nie mogły ujść uwadze zawsze czujnym poszukiwaczom spisków i wierzących w moce nadprzyrodzone. "Logicznie" łącząc te wydarzenia, dojdziemy do jakże oczywistego wniosku: nad najnowszą ekranizacją przygód Batmana ciąży klątwa!!!

Zwykły zbieg okoliczności? A może kryje się w tym jakaś mroczna tajemnica? - zaczynają pytać co bardziej dociekliwi. I jeszcze istotniejsze pytanie: czy pozostali aktorzy nowego "Batmana" - Maggie Gyllenhaal, Michale Caine, Aaron Eckhart, Gary Oldman, Cillian Murphy - powinni zabarykadować się w domach i wzmocnić ochronę? Tych wątpliwości na razie nikt nie potrafi wyjaśnić... Niemniej o klątwie napisał już między innymi hiszpański dziennik "El Mundo" oraz blogger brytyjskiego "The Guardian".

"Mroczny rycerz" nie byłby pierwszym tego typu przypadkiem w historii kina. Inne słynne "przeklęte" filmy to chociażby horror "Dziecko Rosemary" Romana Polańskiego - w rok po powstaniu filmu ciężarna żona reżysera Sharon Tate została zamordowana przez Charlesa Mansona. Także aktorzy "Ducha" (do którego scenariusz napisał Steven Spielberg) nie mieli wiele szczęścia: trójka z nich (w tym jedno dziecko) zmarła z powodu nietypowych chorób i problemów zdrowotnych, inną aktorkę udusił jej zazdrosny chłopak. Pogłoski głoszą, że Polańskiego dotknęła klątwa, ponieważ zbyt przerażająco opowiedział o Źle, natomiast w przypadku Spielberga chodziło o poruszenie tematu starego indiańskiego cmentarza...

Cóż takiego zrobił Christopher Nolan, że teraz jego film powoli zaczyna być uznawany za przeklęty?

O pechu (jak na razie) nie może mówić wytwórnia Warner Bros., do której kieszeni spływają zyski z "Mrocznego rycerza": produkcja bije wszelkie możliwe kinowe rekordy oglądalności. Już w 18 dni od amerykańskiej premiery zyski z filmu przekroczyły 400 milionów dolarów.