Komedia Stillera na cenzurowanym

Przeklinający Tom Cruise, a przede wszystkim niedorozwinięty umysłowo Ben Stiller w nowej komedii "Jaja w tropikach" wzbudzają kontrowersje jeszcze przed premierą filmu
Po obejrzeniu zwiastuna "Jaj w tropikach", które wyreżyserował aktor Ben Stiller, spodziewaliśmy się komediowego hitu sezonu. Produkcja opowiada o piątce aktorów, którzy przygotowując się do gry w filmie wojennym trafiają w sam środek prawdziwych walk:

Tropic Thunder


Teraz okazuje się, że nie wszystkim zwiastun i fragmenty filmu się spodobały. Przeciwko użycia w filmie słowa "debil" protestują organizacje broniące praw upośledzonych. Ben Stiller wciela się w swoim filmie w rolę Tugga Speedmana - aktora filmów akcji, któremu raz w życiu udało się dostać inną rolę niż szybkiego i wściekłego osiłka. Tugg zagrał mianowicie upośledzonego umysłowo Prostego Jacka z beznadziejną fryzurą i pożółkłymi zębami. Inny bohater, grany przez Roberta Downeya Juniora (który został w filmie ucharakteryzowany na Mulata!), tłumaczy Jackowi, dlaczego ten nie został doceniony tak bardzo jak inni aktorzy grający "opóźnionych w rozwoju" (na przykład Tom Hanks grający Forresta Gumpa): -Nigdy nie graj całkowitego debila! - radzi Speedmanowi kolega.

Studio DreamWorks odpowiedzialne za "Jaja w tropikach" zgodziło się spotkać z przedstawicielami protestujących organizacji. Tymczasem z Internetu zaczęły już znikać informacje o Prostym Jacku.

Zobaczcie opisaną scenę (w wersji oryginalnej), póki jej nie ocenzurowano:Miejmy nadzieję, że "Jaja w tropikach" przez cenzurę nie stracą zbytnio na ostrości dowcipu.

Innym smaczkiem filmu pozostanie przeklinający Tom Cruise. Zwykle grzeczny scjentolog dla Stillera przeszedł metamorfozę fizyczną: został sprawnie ucharakteryzowany na okropnego, łysego grubasa- szefa hollywoodzkiego studia filmowego. Aktor twierdzi, że aby jego postać wypadła wiarygodna, musi używać ona niecenzuralnego słownictwa.

Czy wulgarny Cruise, pokraczny Stiller i urodzony komik Jack Black dostarczą nam świetnej zabawy? Przekonamy się już we wrześniu, kiedy "Jaja w tropikach" wejdą na nasze ekrany.