Linda znowu w bardzo męskiej roli!

Bogusław Linda, który nie raz wcielał się w bardzo męskich bohaterów, pojawi się na ekranach kinowych jako obrońca Westerplatte
Jak donosi plejada.pl, Bogusław Linda w filmie "Tajemnice Westerplatte" wcieli się w majora Henryka Sucharskiego. Obok Lindy wystąpi aktor serialowy Robert Żołędziewski jako kapitan Franciszek Dąbrowski.

Film, który wyreżyseruje aktor Paweł Chochlew, skoncentruje się właśnie na skomplikowanej relacji tych dwóch żołnierzy podczas dramatycznych wydarzeń na Westerplatte: niemieckiego ataku i bohaterskiej polskiej obrony placówki.

Jak na razie najbardziej znanym przedstawieniem tego wojennego epizodu pozostaje "Westerplatte" Stanisława Różewicza z 1967 roku. W filmie bardzo udanie opowiedziano o sporze między majorem Henrykiem Sucharskim i jego zastępcą kapitanem Franciszkiem Dąbrowskim. Ciekawe, czy debiutant w "Tajemnicach Westerplatte" zdoła wnieść coś nowego do starej historii.

Za to Linda na pewno wykorzysta okazję, by stworzyć - po "Psach", "Sarze" czy "Demonach wojny wg Goi" - kolejną mocną i ciekawą postać.