"Fenomen" - nowy romantyczny przebój?

O "Fenomenie" pogłoski krążyły już od kilku lat: początkowo zapowiadano go jako kontynuację kultowego "Rejsu", w końcu stanęło na komedii romantycznej. Zdjęcia do filmu właśnie się rozpoczęły.
"Fenomen" reżyseruje Tadeusz Pradowicz, aktor i główny organizator płockiego Festiwalu Zawodów Filmowych Cinemagic.pl. Główną bohaterką jego opowieści jest Agnieszka, gwiazda telenowel. Nie brakuje jej urody ani pieniędzy, ale jest samotna. W dodatku dowiaduje się, że ma raka i zostało jej parę miesięcy życia. Agnieszka postanawia odmienić swoje życia, rezygnuje ze zgiełku wielkiego miasta i przeprowadza się do Płocka, gdzie poznaje włoskiego archeologa Alessandro...

Pradowicz chciał wzorować się na twórczości Marka Piwowskiego i Stanisława Tyma. Planował - podobnie, jak to miało miejsce w "Rejsie" - w swoim filmie obsadzić wielu naturszczyków.

Teraz znamy już pełną obsadę filmu: główną bohaterkę zagra Ewę Hornisch znana z serialów "Samo życie", "Na Wspólnej", "Czego boją się faceci, czyli seks w mniejszym mieście". Ponadto w filmie pojawią się także Jan Nowicki, Izabela Trojanowska, Rafał Cieszyński i Krzysztof Ibisz. Partnerować im będą włoski aktor Alessandro Bertollucci i znana z cyklu W epizodzie pojawi się sławny włoski reżyser Franco Zeffirelli ("Hamlet", "Romeo i Julia").

Film realizowany będzie w Warszawie, Płocku oraz Krakowie.