Wajda znów kręci

Andrzej Wajda i Krystyna Janda spotkają się na planie zapowiadanego od dawna filmu "Tatarak" - podaje portal plejada.pl. Będzie kolejna nominacja do Oscara?
Zdjęcia rozpoczną się już 12 sierpnia. Janda wcieli się w filmie w doświadczoną życiem, schorowaną kobietę, która boryka się z samotnością u boku wiecznie zapracowanego męża lekarza. Spotkanie z młodym mężczyzną sprawia, że bohaterka przeżyje drugą młodość i znowu poczuje się kobietą.

Scenariusz "Tataraku" przygotowali Andrzej Wajda i pisarka Olga Tokarczuk. Oparli go na opowiadaniu Jarosława Iwaszkiewicza i dołączyli wątki z opowiadania węgierskiego pisarza Sándora Mároiego. Również wielokrotnie nagradzane "Panny z Wilka" z 1979 roku Wajda oparł na opowiadaniu Jarosława Iwaszkiewicza.

Obok Jandy zobaczymy w "Tataraku" Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Englerta, Lesława Żurka oraz Pawła Szajdę - amerykańskiego aktora polskiego pochodzenia, który wystąpił w "Pod Słońcem Toskanii". Autorem zdjęć będzie Paweł Edelman, stały współpracownik Wajdy. Film produkuje Michał Kwieciński, producent nominowanego do Oscara "Katynia".