Liam Neeson i Orlando Bloom o wojnie w Sarajewie

Irlandzki aktor Liam Neeson, gwiazda właśnie wchodzącego na ekrany naszych kin thrillera "Uprowadzona", zagra w filmie na podstawie książki "Fools rush in" Billa Cartera.
Tragiczne historie wojenne, ze zrozumiałych względów historycznych, przemawiają do serc Irlandczyków. W 1995 roku Bono - wokalista irlandzkiego zespołu U2 - wyprodukował dokument Billa Cartera "Miss Sarajewo". Jedna z najlepszych dotychczasowych ról Liama Neesona to portret irlandzkiego odpowiednika naszego Piłsudskiego, czyli Michaela Collinsa w filmie Neila Jordana "Michael Collins". Bono jest też autorem muzyki do filmu "Miss Sarajewo".

Bono scharakteryzował "Fools rush" in jako "Piekło Dantego dla generacji MTV". Książka dotyczy okresu, który jej autor spędził w Sarajewie podczas wojny na początku lat dziewięćdziesiątych. Carter wyjechał do Sarajewa po nagłej śmierci swojej dziewczyny w wypadku samochodowym i poświęcił się pracy humanitarnej.

Film wyreżyseruje Brazylijczyk Andrucha Waddington. U boku Neesona pojawić się ma Orlando Bloom, grający do tej pory głównie w dużych hollywoodzkich produkcjach Do nich dołączy być może jeszcze nagrodzony Oskarem za rolę w "To nie jest kraj dla starych ludzi" Hiszpan Javier Bardem. Co do Nessona i Bardema nie mam wątpliwości - to na pewno film dla nich. Natomiast Bloom w tej produkcji będzie miał szansę udowodnić, że nadaje się do poważnych ról. Zapowiedział, że na razie nie interesują go kolejne role w hollywoodzkich superprodukcjach. Chcesz dostawać maile z informacjami o premierach kinowych?.