"Hamlet 2" budzi kontrowersje

Hamlet 2, który w weekend miał premierę w Stanach Zjednoczonych, to prawdopodobnie najbardziej sprośna komedia dla nastolatków
Głównym bohaterem filmu "Hamlet 2" jest Dana Marsch (Steve Coogan) - niezbyt utalentowany, za to pełen zaangażowania i optymistycznie nastawiony nauczyciel licealny, prowadzący zajęcia teatralne. Dana postanawia wystawić "Hamleta" w wersji musicalowej, w której pojawia się sexy Jezus rozmawiający przez komórkę.

Reżyser filmu Andrew Fleming, wielbiciel musicali i specjalista od filmów dla nastoletnich widzów, napisał scenariusz wraz z producentką i scenarzystką "South Parku" Pam Brady. Autorzy pracowali nad scenariuszem do "Hamlet 2" przez pięć lat, ale same piosenki powstały tuż przed rozpoczęciem produkcji. Ich tytuły są mało poprawne politycznie, tak jak można się było tego spodziewać po scenarzystce "South Parku". Zwariowane i sprośne piosenki prezentowane są przez Dana z pełną powagą.

Film dostał od MAPA (Motion Picture Association of America) stowarzyszenia, które zajmuję głównie nadawaniem ograniczeń wiekowych filmom wchodzącym na amerykański rynek, ocenę R. Oznacza to, że przez widzów poniżej siedemnastego roku życia może być oglądany tylko pod nadzorem osoby dorosłej. Ta surowa ocena, jak dla filmu o nastolatkach i głównie dla nich przeznaczonego, została przyznana "Hamletowi 2" za to, że w filmie pojawia się nagość, narkotyki i nieprzyzwoity słowa z seksualnymi konotacjami, czyli wszystko to co w komediach dla nastolatków obowiązkowe.

Steve Coogan, grający rolę Dana, to przede wszystkim aktor komediowy. Lubię grać ludzi, którzy nie bywają zażenowani lub robią trochę głupawe rzeczy - powiedział Coogan w wywiadzie dla portalu FilmInFocus - Nie chcę być "na czasie" i jednocześnie śmieszny, chcę być nie "na czasie" i śmieszny. To zabawniejsze. Już we wrześniu będziemy mogli oglądać Steve Coogan w filmie "Jaja w Tropikach".

Tu możecie obejrzeć zapowiedź "Hamleta 2":

Hamlet 2 | Wideo