Café Chełmska

Jak sama nazwa wskazuje, otwarta w zeszłym tygodniu kawiarenka mieści się na ul. Chełmskiej, a dokładnie w nowym apartamentowcu Chełmska 9. To kilkustolikowy lokal idealny na poranną kawę i popołudniową przekąskę. Minimalistycznemu wystrojowi przytulności dodają miękkie kanapy i czerwone lampki nad barem.

- Klienci mówią, że to miejsce przypomina im francuskie i włoskie knajpki - deklaruje właścicielka i podkreśla, że Café Chełmska to odpowiedź na gastronomiczną pustkę, którą od lat wieje w tej okolicy. Teraz mieszkańcy nowych bloków, pracownicy okolicznych biur, studenci, a także przypadkowi przechodnie mają gdzie przejrzeć rano gazety i napić się kawy, która w menu występuje w kilkunastu odsłonach: z pianką, z syropem, na zimno. Espresso kosztuje 4,5 zł, americana - 6 (średnia) lub 8 zł (duża), latte - 6,9 zł lub 8,9 zł., a frappe 7,9 zł lub 9,9 zł. Alkoholu brak, są za to soki wyciskane - 9,5 zł lub 11,9 zł. A ponadto słodkości: muffiny (6 zł), sernik (7 zł), szarlotka (6 zł) i ciabatty (10 zł) z mozzarellą, z melonem, tuńczykiem, czterema serami lub wędzonym łososiem. Przy dwóch stolikach można palić. Wkrótce zacznie działać bezprzewodowy internet.

Café Chełmska, ul. Chełmska 9, www.cafechelmska.pl. Czynne od pon. do pt. w godz. 8-21, w weekendy w godz. 10-21. Nie można płacić kartą