Fele Martinez: panikowałem przed Almodovarem

U Almodovara w Złym wychowaniu zagrał reżysera Enrique, obok Penelope Cruz wystąpił w Otwórz oczy - to tylko niektóre z ról utalentowanego Hiszpana, Fele Martineza. Obejrzyj nasz wywiad z aktorem!

 

Fele Martinez ma na swoim koncie dwa filmy z Pedro Almodovarem: "Złe wychowanie" oraz "Porozmawiaj z nią". Występował również u innego mistrza kina hiszpańskiego - Alejandro Amenabara. Ostatnio aktor pojawił się w filmie "Carmo", który miał premierę na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

 

Panikowałem przed Almodovarem
 
 
 
Spór żywo toczący się wśród Hiszpanów - "Lepszy Almodovar czy Amenabar? - Martinez rozstrzyga na korzyść...zresztą sami zobaczcie, kogo: 
 
 
 
 

"Carmo" to koprodukcja hiszpańsko-brazylijsko-polska (jednym z producentów filmu był Polak Grzegorz Hajdarowicz). Film wyreżyserował Brazylijczyk Murilo Pasta. Główni bohaterowie jego historii to poruszający się na wózku inwalidzkim mężczyzna o imieniu Marco (Fele Martinez) oraz młoda kobieta, Carmo (Mariana Loureiro).

 

Marco jest drobnym kryminalistą z Hiszpanii. Przyjeżdża do Brazylii i przemierza ten kraj na wózku inwalidzkim. Desperacko poszukuje kogoś, kto pomoże mu pozbyć się świeżego transportu towaru z przemytu.


Pewnego dnia przypadkowo spotkana Carmo ratuje Hiszpanowi życie. Kobieta i mężczyzna wyruszają razem w szaloną podróż po Brazylii. Są gonieni przez bandytów i policję...

 

Fele Martinez w roli gbura w Carmo 

 

 

Malwina Grochowska

Więcej o: