Walkiria lepsza niż sądzono?

Kolejnym decyzjom o przełożeniu premiery Walkirii towarzyszyły komentarze, że najnowszy film Bryana Singera musi być po prostu kiepski. Interesujący zwiastun, a teraz także pierwsze recenzje, w pewnym stopniu rozwiewają te obawy

 

Chociaż krytycy nie są zgodni w ocenie "Walkirii", wiele wskazuje na to, że do kin trafi produkcja zdecydowanie lepsza niż przewidywano: film obok mniej przychylnych czy ambiwalentnych zbiera bowiem całkiem entuzjastyczne opinie. Oto fragmenty kilku najświeższych recenzji:

 

Sprawnie zrealizowany thriller historyczny może poszczycić się świetnymi występami aktorów, zawodzi jednak jako próba wyjaśnienia motywów spisku mającego na celu zabicie Hitlera.

Kirk Honeycutt, Hollywood Reporter

 

"Walkiria" przypomina najlepsze thrillery spiskowe z lat 70. To trzymający w napięciu film, który powinien zadowolić nawet krytyków Toma Cruise'a. Mam nadzieję, że odniesie również komercyjny sukces, co uratuje bezustannie zagrożoną przyszłość współpracy Cruise'a z United Artists.

Tony Dayoub, Blogcritics.org

 

 

Walkiria - nowy zwiastun

 

 

Długo oczekiwanemu filmowi Bryana Singera o nieudanym zamachu na Adolfa Hitlera nie brakuje z pewnością wizualnej świetności, jednak okazuje się pozbawiony niezbędnego napięcia i suspensu.

Todd McCarthy, Variety

 

Nie jest to może film bez wad, jednak z pewnością uplasował się już bardzo wysoko na liście moich ulubionych produkcji o II wojnie światowej, a przyznaję, że to niełatwe zadanie. (...) "Walkiria" trzymała mnie w napięciu od początku do samego końca, chociaż dobrze znałem zakończenie tej historii.

Alex Billington, FirstShowing.net

 

Brak dynamicznej akcji film rekompensuje solidną scenografią i smakowitymi występami aktorskimi.

Brent Simon, Screen International

 

Walkiria


Przypomnijmy, że dramat wojenny "Walkiria" opowiada opartą na faktach historię zamachu na Adolfa Hitlera, który w krytycznym momencie II wojny światowej zorganizowała grupa niemieckich wojskowych pod wodzą pułkownika Clausa von Stauffenberga. W roli głównej występuje u Singera Tom Cruise, a na ekranie partnerują mu m.in. Kenneth Branagh, Bill Nighy, Tom Wilkinson i Carice van Houten.

 

"Walkiria" pojawi się na ekranach amerykańskich kin już 25 grudnia. Polscy widzowie będą mieli szansę ją obejrzeć niestety dopiero 13 lutego 2009 roku.

 

kapryśny

 

Wygrywaj filmowe hity na DVD! Co tydzień szansa na ciekawe nagrody dla kinomaniaków KLIKNIJ TUTAJ

Więcej o: