Allen wraca z komedią na Manhattan

Do nas jeszcze nie dotarła hiszpańska (lub raczej - katalońska) komedia Allena, a nowe dzieło nowojorskiego mistrza już jest gotowe 

Woody Allen nie traci pary i nadal realizuje filmy z niesamowitą szybkością. Parę dni temu poznaliśmy tytuł jego najnowszego filmu - to "Whatever Works". Kolejna komedia w filmografii mistrza opowie o młodej kobiecie, którą zainteresowanych jest dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich jest od niej dużo starszy, drugiego wolałaby matka bohaterki, gdyż nie dość, że młodszy to również w miarę przystojny.

W "Whatever works" występują Larry David, Evan Rachel Wood, Ed Begley Jr. and Patricia Clarkson.

Akcję filmu reżyser ponownie umieścił na swoim ulubionym Manhatannie. To powrót Allena do Nowego Jorku po kręconej w Katalonii "Vicky Cristina Barcelona" i trzech "londyńskich" filmach: "Wszystko gra", "Scoop-gorący temat " oraz "Sen Kassandry". 

W Stanach "Whatever works" pojawi się już latem (prawa do dystrybucji filmu właśnie kupiło Sony Pictures Classics). Kiedy w Polsce - jeszcze nie wiadomo. Biorąc pod uwagę opóźnienie, z jakim zobaczymy "Vicky..." (premiera światowa - maj 2008, premiera polska - kwiecień 2009), pewnie przyjdzie nam jeszcze z rok poczekać.

mallui

WIĘCEJ O "VICKY CRISTINA BARCELONA" 

 

Z nami nie przegapisz żadnej ciekawej premiery! Zapisz się na nasz newsletter KLIKNIJ TUTAJ

 

Więcej o: