Von Trier do dziennikarzy: Wiem, co oznacza życie w depresji

Kolejne ekscentryczne wyznanie Larsa von Triera w Cannes. - Justine to ja. Dobrze znam ten stan umysłu - mówił duński reżyser po pokazie swojego najnowszego filmu.
Wczorajsze kontrowersje na temat wypowiedzi Larsa von Triera o nazizmie i Hitlerze przysłoniły inny wątek konferencji prasowej w Cannes, która odbyła się po premierze "Melancholii". Reżyser dokonał szczerego wyznania na temat swojej depresji.

Najnowszy obraz von Triera zapowiadany był jako "piękny film o końcu świata". Dziś reżyser dodaje, że tak naprawdę traktuje on "o stanie umysłu, który on sam doskonale zna". Jego fabuła skupia się wokół wystawnego wesela i zagrażającej istnieniu Ziemi obcej planety. W filmie występują m.in. Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Alexander i jego ojciec Stellan Skarsgard.

Główna bohaterka grana przez Dunst cierpi na głęboką depresję. - Justine mówi, że życie jest kiepską ideą - cytuje reżysera "Rzeczpospolita". - Bóg przeżył radość stworzenia, ale nie przemyślał, co ma być potem.

Von Trier od lat otwarcie przyznaje się do swoich zmagań z depresją i zażywania leków psychotropowych. Po swoim ostatnim filmie "Antychryst", który traktował o załamaniu nerwowym i jego tragicznych konsekwencjach, reżyser trafił do szpitala.

- Mam takie tygodnie, gdy rano nie mogę wyjść z sypialni i przestają na mnie działać nawet najsilniejsze leki - mówił w Cannes. - Ten film był mi bardzo potrzebny: nie piję, czuję się lepiej - wyznał na konferencji prasowej.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>

Więcej o:
Komentarze (3)
Von Trier do dziennikarzy: Wiem, co oznacza życie w depresji
Zaloguj się
 • paraply1

  Oceniono 5 razy 5

  Niech pan walczy z choroba panie Von Trier. I niech wciaz dostarcza nam pan wielu wzruszen...

 • kukok

  0

  a ja tam lubię jego filmy, bo są ładne!

  srecenzje.blox.pl/html

 • stilonek

  Oceniono 3 razy -3

  typowy jewropejczyk: lewak, dekadent i snobek. niech spada i przestanie męczyć ludzi tymi swoimi ekranowymi pseudo-artystycznymi smutami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX