"Czerwony" [+18] zwiastun "Millennium" Finchera wyciekł do sieci! [WIDEO]

Columbia Pictures nie pokaże w sieci "czerwonego" zwiastuna pierwszej części trylogii Stiega Larssona "The Girl with the Dragon Tattoo" w reżyserii Davida Finchera. Można go zobaczyć tylko w kinach, ale do internetu trafiło już wideo nagrane w kinie przez jednego z widzów. Z mocną muzyką Trenta Reznora.
Najmocniejszy, "czerwony" zwiastun pierwszej części słynnej trylogii kryminalnej w wersji filmowej będzie można zobaczyć tylko w kinach, i to jedynie w wybranych krajach. Do sieci drogą oficjalną trafi tylko "lżejsza", "zielona" wersja zapowiedzi, a zważywszy na ilość scen brutalnych i erotycznych w wiernej książce adaptacji, może się ona znacząco różnić od wersji "czerwonej"...

Ale niezastąpieni użytkownicy YouTube już dziś udostępnili oryginalną wersję w serwisie:Sensacją jest również słyszalna w tle zwiastunu muzyka. Okazuje się, że reżyser "The Social Network" wyciągnął wnioski po zatrudnieniu Trenta Reznora z Nine Inch Nails w poprzednim filmie (otrzymał Oscara za muzykę do "The Social Network") i po raz kolejny powierzył mu napisanie soundtracku. W nietypowym coverze Led Zeppelin "Immigrant Song" towarzyszy mu wokalistka Yeah Yeah Yeahs - Karen O. Na zachętę muzyczna perełka Reznora z fragmentu "The Social Network":A dla niewtajemniczonych przypominamy fabułę pierwszej odsłony kultowego już cyklu "Millenium" Stiega Larssona, który na całym świecie rozszedł się w 3 milionach egzemplarzy. Mikael Blomkvist, znany dziennikarz śledczy oskarżony o zniesławienie, otrzymuje nietypowe zlecenie zbadania sprawy tajemniczego zaginięcia 16-letniej Harriet Vanger, które miało miejsce w latach 60-tych. Tymczasem jego każdy krok śledzi niezwykle inteligentna hakerka, Lisbeth Salander...

W ekranizacji Finchera rolę Michaela Blomkvista gra kojarzony głównie z rolą Jamesa Bonda Daniel Craig, a jego hakerską partnerkę Rooney Mara, która w "The Social Network" dawała kosza Markowi Zuckenbergowi. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Stellana Skarskarda i Robin Wright.

Na podstawie powieści powstał już szwedzki film, pokazywany w polskich kinach i wydany na DVD, ale wszyscy z zapartym tchem czekali na wizję amerykańskiego reżysera. Premiera w Polsce 13 stycznia 2012 roku.

Więcej o:
Komentarze (18)
"Czerwony" [+18] zwiastun "Millennium" Finchera wyciekł do sieci! [WIDEO]
Zaloguj się
 • charliefrown

  Oceniono 1 raz 1

  "zakazany trailer" LOL. Przypomina mi to akcje promowania filmów (zwłaszcza z gatunku exploitation i shockumentary) już w latach 80., kiedy to umieszczenie na okładce kasety vhs dopisku "Banned in 30 countries!" wpływało znacząco na wyniki sprzedaży, gdyż wielu ludzi chciało posiąść taki produkt jako archetyp, zakazany owoc. Doprowadziło to do aburdalnych, przekłamanych często ostrzeżeń o nielegalności filmu w cywilizowanym świecie, tak jak w przypadku serii Faces of Death. Stąd też ze stoickim simpsonowskim "meh" reaguje na kolejne żenujące praktyki pijarowców...

 • Gość: Satyr

  0

  Nie wiem czy wiecie, ale ta muzyczna perełka jest Edwarda Griega, nie Reznora... ;-)

 • tpepe

  0

  @xyzpawel
  Dokładnie! a nawet nie opery a po prostu muzyki do sztuki Ibsena pod tym samym tytułem. Zresztą Reznor zaaranżował tu (zresztą słabo w porównaniu z orkiestracją Griega, tracąc dynamikę) chyba najsławniejszy kawałek tej muzyki, czyli "W Grocie Króla Gór". W sam raz do dyskusji na forum, bo to o wizycie u Trolla.

 • xyzpawel

  0

  to nie jest Reznor, tylko cover opery Griega Peer Gynt, jełopy. Przeciętny. Nie wzbogacił tego dzieła.

 • Gość: mi

  0

  nie ma to jak zeppelini vide czerwony

 • pfg

  0

  Ciekawe, pod jakim tytułem to będzie wyświetlane w Polsce. Powinno być jak powieść, Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, co zresztą jest wiernym oddaniem szwedzkiego oryginału. Ale boję się, że dystrybutor, który pewnie nawet nie wie, że jest taka powieść, użyje tytułu amerykańskiego - The Girl With a Dragon Tattoo to także tytuł angielskiego przekładu.

  No i zgadzam się, że "banned trailer" to tylko sztuczka marketingowa, dość zresztą kiepska.
  pfg.blox.pl

 • naiwna24

  0

  pierwsza czesc trylogii ma tytuł mężczyzni którzy nienawidzą kobiet. dziewczyna, która igrała z ogniem jest druga:-)

 • znameze

  0

  Nie mówię, że to powieści nieciekawe. Nie zasypia się przy ich czytaniu. Ale tak naprawdę to wszystko już było. I ta muzyka i ta fabuła i ta hakerka i to podobieństwo kobiet. Stary tradycyjny obiad podany w innej kolejności. No ale sztuką jest to aby znowu tak to podać, żeby nie nudziło.

 • sophiya

  0

  To jest ostatnia część, nie pierwsza. Ktoś tu się trochę nie przyłożył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX