Powrót do Śródziemia. Nareszcie informacje o nowych "Hobbitach"

Wiadomo już jakie tytuły będą miały dwie nowe części sagi o Hobbitach, a także, kiedy będzie można je zobaczyć. To w końcu dobra wiadomość dla fanów filmów Petera Jacksona po perturbacjach związanych m.in. z protestem personelu pracującego przy obrazie.
Pierwsza część dwuodcinkowego filmu została zatytułowana "The Hobbit: An Unexpected Journey" (Hobbit: Niespodziewana podróż), druga "The Hobbit: There and Back Again" (Hobbit: Tam i z powrotem). Premiera pierwszej części planowana jest na 14 grudnia 2012 r., druga wejdzie do kin dokładnie rok później. Zdjęcia do filmów kręcone są obecnie w Nowej Zelandii. Nie było to takie pewne, bowiem po protestach osób pracujących przy filmie, które dotyczyły przede wszystkim płac, wytwórnia Warner Bros. zastanawiała się nad przeniesieniem produkcji do innego kraju.

Nowozelandzki rząd obliczył jednak, że taki ruch kosztowałby gospodarkę kraju ponad miliard dolarów i przystąpił do pomyślnie zakończonych negocjacji. Z tego powodu, a także z powodu choroby Jacksona, film ma jednak spore opóźnienie.

Fanów cyklu z pewnością ucieszą pierwsze informacje o obsadzie. Billo Bagginsa zagra Martin Freeman, Elijah Wood znów pojawi się jako Frodo, Orlando Bloom jako Legolas, a Ian McKellen jako Gandalf. Na ekranie zobaczymy również Cate Blanchett.