Ostatnia część Harry'ego Pottera: To już koniec! A może jednak nie? [NOWY TRAILER]

"Wszystko kończy się 15.07" - głosi plakat reklamowy "Insygnia śmierci: część 2", ogłaszający światową i polską premierę ostatniej części filmowego Harry'ego Pottera. A miesiąc przed premierą do sieci trafił ostatni, przedłużony trailer filmu.
Zwiastun zaczyna się od niepokojącego ujęcia z mamą młodego czarodzieja, która ze łzami w oczach nakazuje malutkiemu Harry'emu "być silnym". A potem bombardują nas dwie minuty pełne widowiskowych akcji prowadzących do kulminacyjnej konfrontacji dobra i zła - Harry'ego i jego największego wroga Lorda Voldemorta:W trakcie ostatecznej walki z Voldemortem, Harry będzie zmuszony do ostatecznego poświęcenia. Jakiego? Dowiemy się za miesiąc - światowa i polska premiera filmu przewidziana została na 15 lipca.

To jeszcze NIE koniec?

Wraz z ogłoszeniem daty premiery wystartowała tajemnicza strona Pottermore.com i twitterowe konto #pottermore, które kilka godzin po starcie śledziło już 25 tys. osób. Ale póki co na stronie widzimy tylko zagadkowy napis "Coming soon" i podpis autorki książkowego cyklu J. K. Rowling.To wystarczyło, by w sieci zaroiło się od pełnych nadziei plotek i spekulacji, że to nie koniec przygód młodego czarodzieja. J. K. Rowling nie potwierdza, nie zaprzecza, a jej asystentka wyjawiła tylko: "To tajemnica, ale ten nowy projekt nie będzie do końca powiązany z filmem". Szczegóły zostaną ujawnione 23 czerwca.

Ostatnią część filmowej sagi o Harrym i czarodziejskiej spółce z Hogwartu wyreżyserował David Yates, odpowiedzialny za ostatnie trzy części. W rolach głównych po raz ostatni zobaczymy znanych "czarodziejów": Daniela Radcliffa, Emmę Watson, Ruperta Grinta i Toma Feltona, a w roli Lorda Voldemorta Ralpha Fiennesa. Oprócz tego na ekranie pojawiają się m.in. Helena Bonham-Carter, John Hurt, Gary Oldman i Emma Thompson.