Macy Gray wystąpi w Warszawie

Jej charakterystyczny, zachrypnięty głos trudno pomylić z jakimkolwiek innym. Jest laureatką Grammy Award, MTV Award i dwukrotnie BRIT Award. 30 maja Macy Gray wystąpi na warszawskim Torwarze.
Kariera Macy Gray zaczęła się dość przypadkowo. Na studiach napisała dla zespołu przyjaciela kilka piosenek. Gdy wokalista nie pojawił się na próbie wykonała je sama i została częścią grupy. Współpraca z Joe Solo, producentem muzycznym, umożliwiła jej angaż wokalistki w klubie jazzowym w Los Angeles. W 1998 r. wytwórnia Epic Records, która wydała najlepiej sprzedający się album wszech czasów "Thriller" Michaela Jacksona, zaproponowała jej kontrakt. Świat usłyszał o niej za sprawą wydanego w 1999 r. singla "I Try", który promował jej debiutancką płytę "On How Life Is". W następnych latach wydała kolejne płyty "The Id" (2001), "The Trouble with Being Myself" (2005) i "Big" (2007) i "The Sellout" (2010).

Na 10 kwietnia zaplanowana jest polska premiera najnowszego albumu Macy Gray "Covered", z którego utwory zagra na warszawskim koncercie z cyklu Deutsche Bank Invites. Już można kupować bilety (m.in. w salonach Empik), które kosztują od 125 do 295 zł.