"Skiba jak świnia, Konjo to kutwa". Lider legendarnej Apteki sypie inwektywami

Między Jędrzejem Kodymowskim a Krzysztofem Skibą zawrzało po publikacji wywiadu z byłym liderem Apteki, w którym nazywa Skibę "palantem". - Mózg mu się od prochów już tak sprasował, że pewnie należałoby temu zagubionemu liliputowi wybaczyć - napisał Skiba. Ale sądząc po jego ostrej odpowiedzi, nie wybaczył.
Zaczęło się od wywiadu Jędrzeja "Kodyma" Kodymowskiego dla portalu Onet.pl, do którego pretekstem było wydanie nowej płyty zespołu Apteka pt. "Od pacyfizmu do ludobójstwa". Rozmowa Sebastiana Reraka z wokalistą, zatytułowana "Celebryci ze szkolenia dla NKWD" szybko zeszła na pozamuzyczne tory.

- Bardziej niż od samej sceny odcinałem się od ludzi, którzy w pewnym momencie zaczęli się z nią identyfikować. Mam na myśli palantów pokroju niejakiego Krzysztofa Skiby, który pasuje do ruchu niezależnego jak okulary do świni. Porównanie zresztą o tyle akuratne, że zdążył do świni upodobnić się niemal idealnie. Mądrej rzeczy to on nigdy nie powiedział, za to jest dobry w robieniu z siebie błazna, żeby zarobić jebane dwieście złotych - odpowiada Kodymowski na pytanie o trójmiejską scenę niezależną.

Dostaje się też innej znanej postaci z trójmiejskiej sceny - Pawłowi "Konjo" Konnakowi. - Konjo krytykuje praktyki banków, bo sam chciał zainwestować pieniądze zarobione na udawaniu pajaca i został wyje***y w sposób niezgodny z przepisami (śmiech). Akurat moim zdaniem zasłużył na karę za pazerność, bo jest kutwą taką, że można by go umieścić w Sevres pod Paryżem jako wzór skąpstwa.

W wywiadzie dostaje się też m.in. raperowi Tede i jurorom programów typu "X-Factor".

"Uwierzyli, że są ch** wie kim" - czytaj cały wywiad z Jędrzejem Kodymowskim >>

Na odpowiedź Krzysztofa Skiby nie trzeba było długo czekać. - Gitarzysta Apteki stosuje znaną w świecie mediów brukowych zasadę, że najłatwiej zwrócić na siebie uwagę obrażając innych - pisze na początku swojej wypowiedzi na Facebooku. Ale potem robi się coraz ostrzej. - Zaiste dziwnym jest fakt że ten pozbawiony wykształcenia mentalny gitowiec, krypto nazista, pogromca gejów, człowiek, który oszukał wielu muzyków z którymi współpracował, jest przez część dziennikarzy ciągle postrzegany jako "autorytet".

Lider grupy Big Cyc posuwa się do stwierdzenia, że "gorycz" Kodymowskiego ma głębsze korzenie i wynika z zazdrości o dobrze ocenioną książkę "Artyści wariaci, anarchiści - opowieść o gdańskiej alternatywie" autorstwa Skiby, Pawła Konnaka i Jarosława Janiszewskiego, którzy w latach 80. prężnie działali na scenie niezależnej Trójmiasta. - Jedyna walka Kodyma z komuną polegała na tym, że testował na sobie wszelkie możliwe używki. Mózg mu się od prochów już tak sprasował, że pewnie należałoby temu zagubionemu liliputowi wybaczyć.

Swój tekst Skiba podsumowuje: Dawno temu Kodym nagrał płytę pod tytułem "Menda". Dziś już wiem, że tytuł tej płyty miał charakter mocno autobiograficzny.

"Menda, człowiek o wyłupiastych oczach" - czytaj odpowiedź Krzysztofa Skiby >>

Jędrzej Kodymowski, wokalista, gitarzysta i kompozytor, najbardziej znany jest jako założyciel i wieloletni lider Apteki - kultowego zespołu polskiej sceny niezależnej. Ostatnio zespół wydał nowa płytę "Od pacyfizmu do ludobójstwa":Więcej o:
Komentarze (121)
"Skiba jak świnia, Konjo to kutwa". Lider legendarnej Apteki sypie inwektywami
Zaloguj się
 • jandalf

  Oceniono 50 razy 48

  Jestem pod wrażeniem celności wypowiedzi zarówno Skiby jak i Kodyma. :)))
  Obydwaj Panowie bardzo trafnie sie określili.

 • mikro76

  Oceniono 68 razy 32

  w sumie w tym wywiadzie Kodym ma sporo racji. i szacun, że nie boi się szczerości. myślę, że nie jeden po cichu mu przyklaskuje. ale co przećpał, to swoją drogą jakiś ślad zostawić musiało...

 • ferdek_bagietka

  Oceniono 35 razy 25

  ehehe, jak widać, podziały nie dotyczą tylko polityki. brawo, panowie "artyści".

 • incienso

  Oceniono 28 razy 22

  jeden wart drugiego. jak widać teraz w modzie wszelkie "k...y", "ch...e", "spie......aj" i tego typu kloaka. od prymitywnej gessler, przez palikota i wojewódzkiego (i masę innych) do skiby i kodymowskiego. im wulgarniej i bardziej chamsko tym lepsza kontrowersja, tym bardziej można zaistnieć w mediach i mieć swoje 5 sekund. czy oni wszyscy nie widzą jak tylko się błaźnią i robią z siebie przed całą polską żałosnych idiotów...?

 • tomasz20

  Oceniono 32 razy 22

  Kiedyś artyści wyznaczali nowe kierunki a teraz mamy takie czasy,że media mówią artystom co mają robić. Najgorsze,że oni robią to wszystko dla pieniędzy.Gdyby Skibie kazali w jednym z tych głupkowatych show,śpiewać hymn stojąć na rękach to pewnie by to zrobił.Tylko kwsetia za ile? Teraz wiekszość artystów nie tworzy sztuki,oni poprostu występują i nie mając już nic do pokazania i do powiedzenia...a szkoda.

 • Gość: inelmitres

  Oceniono 34 razy 20

  Niestety prawda jest taka że Kodym ma pełna rację , Krzysztof Skiba jest owadem telewizyjnym , nie ma co się czepiać jego tuszy ,każdy wygląda jak chce albo musi , ale on pęta sie po telewizjach i robi za dyżurnego błazna to bolesne bo nie jest głupi a robienie z siebie idioty w punkowych szatkach weszło mu w krew i nie widziałem by cokolwiek serio padło z jego ust , do tego ta irytująca książka napisana według zasady : Lepiej napiszmy to my i nazmyślajmy by później nam ktoś nie wymyślał życiorysów.Jednym słowem jednynie o co może się trzepiać to bardzo chamskie potraktowanie przez Kodyma fizis Skiby.Pan Krzysztof pisząc to działał podobnie jak jego oponent , nazwanie Jędrka krypto nazistą i pogromca gejów jest nadużyciem , bo przecież jakby wg. tej taryfy oceniać Skibę to nie dość że pracował i pisał te głupiutkie felietoniki we "Wprost" gdy ta prowadziła nagonkę na śp.Jacka Kuronia czy Herberta i dostała "nagrodę" hieny roku to sie od tego nie odciął i nie zaprostestaował a zatem jest koniunkturalistą a nikt go nie nazywa pogromcą Żydów i Poetów.

 • wyjepka

  Oceniono 21 razy 19

  Wiosna. Szambo się pieni !

 • johanek4e

  Oceniono 20 razy 14

  Skiba poszedł drogą Szuberta(Rudiego) z lekko-pankową stylizacją ,czyli miał idealne "wyczucie rynku".I nigdy nie był prawdziwym undergroudowcem."Apteka" ma to przed sobą i rozumiem ten ich "niepokój twórczy" w obecnych niepewnych czasach.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX