Przebojowy serial honoruje Gotye, a on grymasi, że ''licho''. Amerykanie się obrażą?

Większość artystów, szczególnie za oceanem marzy, by cover ich piosenki znalazł się w uwielbianym przez miliony, musicalowym serialu "Glee". Tylko nie Gotye. Australijczyk, którego hit "Somebody that i used to know" podbija teraz Stany Zjednoczone, skrytykował wykonanie serialowe jako "liche".
Ostatnie tygodnie w karierze Gotye za oceanem przypominają nam to, co działo się w Polsce kilka miesięcy temu, gdy "Somebody that I used to know" było najczęściej puszczaną w radiu, "dzieloną" na stronach społecznościowych, oglądaną na YouTube i nuconą, aż wreszcie nawet lekko wyśmiewaną piosenką.

Od kilku tygodni hit okupuje amerykańskie listy przebojów m.in. jest na szczycie "Hot 100" Billboardu, a sam Wally de Backer aka Gotye był jedną z głównych gwiazd wielkiego festiwalu Coachella. A kilka dni temu przyszedł kolejny dowód popularności - przebój został zaśpiewany w jednym z odcinków superpopularnego serialu "Glee".

Problem w tym, że Gotye cover się nie spodobał, o czym powiedział otwarcie i czym naraził się amerykańskim "gleemaniakom". - Bardzo wiernie odegrali partie instrumentalne, ale wokal jest w bardzo popowym stylu "Glee", całkiem "suchy" i pozbawiony emocji - podsumował Gotye. - To licha, "tekturowa" wersja - dodał.

Zresztą oceńcie sami:Dla przypomnienia (o ile ktoś już jakimś cudem tę piosenkę zapomniał...) oryginalna wersja:Smaczku sprawie dodaje fakt, że to właśnie "Glee" było jedną z dźwigni sukcesu Australijczyka w USA - piosenka "Somebody that I used to know" wspięła się na szczyt od razu po emisji odcinka, w której Matt Bomer i Darren Criss wykonują znany utwór.

"Grymasy" Gotye dotyczące wykonania piosenki dość ostro skomentowało wiele amerykańskich portali m.in. Huffington Post, który z typową sobie ironią zauważa: "Może Gotye wystraszył się, że nagle zrobił się zbyt mainstreamowy".

Przy okazji magazyn przypomina "12 najlepszych coverów Somebody that I used to know", m.in. ten na "50 palców i jedną gitarę":Więcej o:
Komentarze (22)
Przebojowy serial honoruje Gotye, a on grymasi, że ''licho''. Amerykanie się obrażą?
Zaloguj się
 • pietkiesia

  Oceniono 26 razy 26

  O ile wiem jest cos takiego jak prawa autorskie i na pewno musial sie zgodzic na udostepnienie piosenki za jakas okragla sumke. Wiec niech nie narzeka tylko sobie kupi cos ladnego;)

 • fidelxxx

  Oceniono 19 razy 3

  One hit wonder.

 • Gość: szary człowiek

  Oceniono 6 razy 2

  nie oglądałem, ale tym całym Gotye to już żygam, na każdym kroku słyszę "somebody that i uuuused to knooow", piosenka okropna, nie wiem czym ludzie się podniecają. A pan wielki artysta dostał zapewne okrągłą sumkę za pozwolenie na wykonanie jej w serialu i narzeka. A niech się wali... Aerosmith, Led zeppelin, Iron Maiden, mógłbym jeszcze długo wymieniać- to jest super muzyka, a nie ten wyjec z szeroką gębą... eh

 • valla-maldoran

  Oceniono 23 razy 1

  Faktycznie cover cienki jak dupa węża, do oryginału się nie umywa.
  A najlepszy cover to Walk off the Earth - rewelacja:)

 • scar.symmetry

  0

  źródło? może jakiś cytat zamiast parafrazy?

 • quosoo

  Oceniono 10 razy 0

  "Australijczyk, którego hit "Somebody that i used to know" podbija teraz Stany Zjednoczone, skrytykował wykonanie serialowe jako "liche"."

  Czy aby napewno Australijczyk? Urodzony w Belgii, oboje rodzice o ile wiem są Belgami... Ja też mieszkam zagranicą, ale wciąż jestem Polakiem, tak samo jak Polakami są moje dzieci, choć są w identycznej sytuacji jak Gotye.

 • kiddy

  Oceniono 32 razy 0

  No właśnie to wykonanie jest świetne. Bardzo mi się podoba. Pozbawione emocji? Może warto obejrzeć odcinek. To wykonanie jest naładowane emocjami i to trudnymi.

 • muskrose

  Oceniono 10 razy 0

  Gotye to nie tylko Somebody that I used to know.
  Czy ktoś pamięta Hearts a Mess?
  youtu.be/GnXFJOXvL_A

 • abdulgdur

  Oceniono 4 razy -2

  A mnie ten/to Gotye jakoś nie powala, mam wrażenie jakby to już gdzieś kiedyś było, coś mi Genesis'em śmierdzi czy cóś takiego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX