Kazik i John Malkovich w teledysku o islamskim ekstremizmie. Ma być "rozmach realizacyjny, fabularna forma i odrobina absurdu"

John Malkovich ma pojawić się w nowym teledysku Kazika i kwartetu ProForma, który będzie zrealizowany do utworu "Kalifat". To zapowiedź płyty zatytułowanej "Wiwisekcja".
O tym, czego się spodziewać po nowym klipie, jego twórcy z poznańskiego Studia Absynt mówią: rozmach realizacyjny, fabularna forma i odrobina absurdu. Nad klipem pracują Mikołaj Świderski, Paweł Jaworski i operatorka, Agata Nawrocka.

John Malkovich miał zagrać już w poprzednim teledysku Kazika i ProFormy, "Gwieździe szeryfa", jednak wówczas współpraca nie doszła do skutku.

Kalifat jest singlem zapowiadającym nową płytę Kazika i ProForma "Wiwisekcja". W "Kalifacie" Kazik Staszewski porusza temat islamskiego ekstremizmu. Jak sam przyznawał w "Gazecie Wyborczej", utwór napisał na dwa dni przed zamachem na Charlie Hebdo w Paryżu. - Do napisania tej piosenki skłoniła mnie wizyta w Londynie i Dublinie. Pojechałem tam ( ) i zobaczyłem rozkład zachodniej cywilizacji. Zobaczyłem, jak bawi się młodzież ( ). Niemalże dzieci, które marzą, żeby gromadnie nawalić się narkotykami, upić się czy uprawiać wulgarny i szybki seks. ( ) Dla pobożnego muzułmanina przybyłego skądinąd mogłoby to być coś w rodzaju piekła na ziemi. Piekła, które należy unicestwić i zniszczyć - mówi o swoich inspiracjach Staszewski.

Johna Malkovicha mogliśmy oglądać ostatnio w filmie "Miasteczko Cut Bank", który miał premierę w Polsce 22 maja.Więcej o:
Komentarze (15)
Kazik i John Malkovich w teledysku o islamskim ekstremizmie. Ma być "rozmach realizacyjny, fabularna forma i odrobina absurdu"
Zaloguj się
 • or7

  Oceniono 51 razy 47

  John Malkovich jak grał Ruska to mówił maderfakier!
  Proszę, co za wiadomość :)

 • mike-great

  Oceniono 10 razy 10

  Kazik is the best!

 • window_licker

  Oceniono 12 razy 10

  ...być jak John Malkovich...

 • iliontichy

  Oceniono 27 razy 7

  kazik skonczyl sie na kill'em all

 • hammanx

  Oceniono 20 razy 6

  "Najbardziej mnie teraz w***wia u młodzieży / To, że już więcej do niej nie należę" co p. Kazik takiego widział w Dublinie, czego nie można zobaczyć w Warszafce?

 • mille666

  Oceniono 8 razy 0

  cholernie odkrywczy temat... i taki trudny

 • buzhidao

  Oceniono 16 razy 0

  Wiedziałem, że Madoff orżnął Malkovicha na sporą sumkę, ale musi być gorzej niż myślałem...

 • slawczan

  Oceniono 11 razy -5

  Jak zwykle u Kazika ,,przypadkiem" dwa dni wczesniej...akurat zupelnie adekwatny song mu sie narodzil i szkoda by byla wielka gdyby swiat sie o tym nie dowiedzial. W sumie go rozumiem - wyrosly za komuny - nakorzystal sie wolnosci w latach dziewiecdziesiatych a teraz wzorem swoich rowiesnkow - roznych Pospieszalskich etc zrobil by porzadek z tym ,,rozpasanym syfem". Zupelnie jak zomowcy czy ormowcy widzac tych cfeli z agrafkami w uszach i dlugimi albo sterczacymi prztluszczonymi klakami na lbach.

 • Pisul Maximus

  Oceniono 21 razy -11

  Kazik swego czasu 2 razy poparł PO i tuska. NIGDY nie kupie żadnej jego płyty ani nie wydam złotówki na koncert. Jak dla mnie to co wyśpiewuje z tym co czyni jest w sprzeczności. Ale to tylko moje zdanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX