Konkurs Chopinowski po raz pierwszy na żywo w sieci. Fryderyk Chopin i jego muzyka od dziś królują w Warszawie

Konkurs Chopinowski to wielkie święto polskiej muzyki - jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych na świecie. Zmagania pianistów z twórczością polskiego kompozytora będzie można śledzić w TV, radiu i - po raz pierwszy w historii - na żywo w serwisie You Tube.
Zmagania uczestników XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, bo tak brzmi jego oficjalna nazwa, będzie można śledzić nie tylko w telewizji (TVP Kultura) i na antenie 2 Programu Polskiego Radia, ale także w internecie. Konkurs Chopinowski dostępny będzie w jakości Full HD na stronie www.chopincompetition2015.com, na kanale YouTube www.youtube.com/chopin2015 oraz poprzez aplikacje Android, iOS i Samsung Smart TV.

Tegoroczny Konkurs Chopinowski rozpocznie koncert inauguracyjny, który uświetni występ Marthy Argerich, Nelsona Goernera i Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka. Początek transmisji 1 października o 19:30.

Następnie, w ciągu 15 dni przesłuchań będzie można usłyszeć ponad 120 godzin muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu 78 młodych pianistów z 20 krajów. Wśród startujących najliczniejszą reprezentację mają Polacy (14 osób) i Chińczycy (13 osób). Zaprezentuje się także 12 pianistów z Japonii, 8 z Korei Południowej, 6 z Rosji, 4 ze Stanów Zjednoczonych, po 3 z Włoch, Kanady i Wielkiej Brytanii, 2 z Czech. W Warszawie zagrają również pianiści z Białorusi, Chorwacji, Francji, Grecji, Indonezji, Łotwy, Ukrainy, Uzbekistanu, Rumunii oraz Węgier.

Zwycięzca otrzyma Złoty Medal i nagrodę w wysokości 30.000 euro, może także liczyć na interesujące propozycje koncertowe. Ponadto dzięki współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z wytwórnią Deutsche Grammophon już 6 listopada ukaże się chopinowski album - kronika konkursowa zwycięzcy konkursu.Więcej o:
Komentarze (13)
Konkurs Chopinowski po raz pierwszy na żywo w sieci. Fryderyk Chopin i jego muzyka od dziś królują w Warszawie
Zaloguj się
 • Tomasz Kozłowski

  Oceniono 30 razy 28

  Raz na pięć lat w Polsce megaważne kulturalne wydarzenie i przy okazji inauguracji tu są CZTERY komentarze. Jak Doda puści bąka idzie w setki. Gdzie my idziemy?...

 • bartoszcze

  Oceniono 25 razy 23

  Nie ma takiej pianistki Yulianna Avdeeva.
  Jest Julianna Awdiejewa.

 • klavierspieler82

  Oceniono 5 razy 3

  na szczescie, zeby TV nie wiem jak sie starala, nie uda sie jej uczynic z kultury wysokiej, czegos zrozumialego dla mas i chwytliwego marketingowo..
  o sporcie moze sobie pisac i komentowac kazdy prostaczek ,a tutaj - jak widac.
  nie maja nic do powiedzenia, hahahah

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 4 razy 2

  W poprzednim Konkursie Chopinowskim mieliśmy dziesięciu wybitnych pianistów i jednego genialnego - Trifonowa. Walka trwała do samego końca a emocje sięgały zenitu. Tegoroczny konkurs rozpoczął się od mocnego akcentu, jakim był świetny koncert inauguracyjny. Ciekawe, czy Konkurs 2010 pozostanie "kultowym" wydarzeniem pianistycznym czy zostanie przebity przez Konkurs 2015. Czekam z niecierpliwością na eliminacje.

 • whiteliontoto197124tutanchamon

  Oceniono 1 raz 1

  wyBORszyna...Dostaliście EURO2016 na 30 lat wstecz od Mexico1986...Bramki minuty sekundy akcje ze Szkocja Irlandia 7 bramek 30 do zera Igor PAklin30VI1985CObE UNIversJADA MARieCURie urodzony16VI1963BISzkUKE...IV się boicie Tajikistan Uzbekistan Turkmenistan Kyrgystan COburG FIlip...Śmierć Pomarańczowym...przymroziło w trampki dmuchać TOzimaTOzima toZIMA...NYR-WINniPeG1-4 Tabela NHL Nauczycielu PIE...CUR...pożegnaliśmy się 5VI1992 żebyś miałczał jeszcze Nauczyciele-CWele-Hele-Prezydenci-BISzkEKU wszystkim polakom jest smutno Kraków-Warszawa-Kutno...Wisła nie będzie płynąć będziecie wszyscy od Zatoki Gdańskiej po Wisłoka bliżej koryta a nawet przekopiecie ją wzdłuż i wrzesz razem z MAtyla Uekem Acoz Karol moje dziecko 13VIII1984-13V1985...Jeżeli nie opuszczę tego kraju i nie będę w Szwecja Ja Lord Malmo Only One Emperor też NHL Nie zapłacono mi moje MONEY MONEY zarobionych Polacy EU US NATO Rosja Zatoka Perska CAnada...dostaliście jeszcze Mistrz Świata Grand Prix Toruń 3X2015 Speedway TAI wOFFinDEN bez jego udziału 21 wyścig chili nie ma zapomnij nioe ma zmiłuj nie ma przebacz za ostatnie 21lat i pokazałem wam że dostaliście ode mnie braci Gollop 17V1991Toruń Juvenalia a rodzę się na V17 od wypowiedzenia wojny 13-letniej wam Hołoto Polska chili TOzimaTOzima197124toZIMA...etc...należy jeszcze do mnie12-14kobiet Climatecykliczne 7chorągwi 4Heman Żółkiewski1610 i trzy Chorągwie Kozacka Dostaliście 7 bramek ze Szkocja Irlandia 4-3 ale KOżak od EŁK po Toruń strefa 0-1-7 i Ziemia Dobrzyńska-Chełmińska...etc...ŻYTOmierzsiły na zamiary COburg Luxemburg Holandia Belgia Dania nie boję się takiej czwórki 2014/13/12/11/00/94/85/80/78/75/73/72/71 rok śmierć I.M RADDYS senDs...etc...nic pnic nie dostaniecie państwoNICnycz...CARI LAN D senDs Amon...Qi pUKi...tak na ODP...to na pożegnanie DOSTali...but "HEAT"1985-1986 trendy 2015222628 CLIMate...

 • maxym9

  Oceniono 1 raz 1

  Dopiero co wysłałem swój komentarz i zniknął lub jeszcze się nie pojawił

 • zapiekanek

  Oceniono 1 raz -1

  Gazeta sięga bruku! Konkurs Chopinowski dla Was nie istnieje. Wstyd. Wywalam Was z nie będę więcej czytał. Są tacy, którzy o Was mówią, że jesteście nie polscy, lecz tylko polskojęzyczni. Chyba mają rację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX