Black nie żyje. To on był autorem nieśmiertelnego przeboju "Wonderful Life"

W wyniku poważnego wypadku samochodowego w wieku 53 lat zmarł Colin Vearncombe, artysta znany światu przede wszystkim jako Black i autor evergreenu "Wonderful Life".
O śmierci muzyka poinformowała jego rodzina na Facebooku słowami z tytułu musicalowej piosenki "You'll Never Walk Alone", która jest jednocześnie hymnem drużyny piłkarskiej z jego rodzinnego Liverpoolu.

Colin Vearncombe26/5/1962 - 26/1/2016 You'll never walk alone. A full statement will follow shortly.

Posted by Black aka Colin Vearncombe on  26 styczeń 2016


Ale on sam zasłynął innym przebojem: "Wonderful Life". Grali go wszyscy: od rodzimych zespołów w rodzaju Myslovitz czy Mitch & Mitch, po zagranicznych wykonawców - Katie Meluę, Zucchero, Toma Smitha z Editors i Andy'ego Burrowsa, byłego perkusistę Razorlight.Black bez wątpienia należał do tego grona artystów, których karierę naznaczył jeden utwór, zapewniając im przy okazji miejsce w historii muzyki rozrywkowej. "Wonderful Life" pochodził z jego debiutanckiej płyty z 1987 r. o tym samym tytule i to dzięki niemu (swoją drogą, dopiero za drugim podejściem - piosenka dwa razy ukazała się w formie singla) podbił międzynarodowe listy przebojów.

Vearncombe już nigdy nie miał powtórzyć tamtego sukcesu, mimo że wydał jeszcze kilkanaście płyt - ostatnia, "Blind Faith", ukazała się w zeszłym roku.

Piosenkarz zmarł w wyniku obrażeń, które odniósł 10 stycznia w wypadku samochodowym w Irlandii. Według informacji rodziny artysty, jego stan cały czas się pogarszał, w ostatnich dniach przebywał w śpiączce.

Więcej o:
Komentarze (7)
Black nie żyje. To on był autorem nieśmiertelnego przeboju "Wonderful Life"
Zaloguj się
 • monika.libra36

  Oceniono 45 razy 37

  Mewy na niebie i w mych niebieskich oczach
  Wiesz, że to niesprawiedliwe.
  Magia jest wszędzie...

 • mlodypsz

  Oceniono 22 razy 18

  Jak nas zapamiętają ludzie czasem to będzie gest, dobry lub zły czyn. Artysta ma ten wachlarz możliwości aby intymność jego sztuki przeniknęła do mas. "Wonderful Life" to wspaniały utwór płynie spokojnie i daje się ponieść słuchaczowi. Pamiętam gdy kiedyś przy tym kawałku kochałem się z dziewczyną. Wtedy nastąpiła magia wszystko stało się bardziej delikatne i bardziej zmysłowe. Składam hołd artyście przez którego moje życie dostało innych barw.

 • 5alboalbo

  Oceniono 15 razy 13

  Jeden z największych przebojów lat osiemdziesiątych.

 • dziadek72

  Oceniono 11 razy 9

  jeszcze się styczeń nie skończył a już taka rzeź....

 • e-mucha.info

  Oceniono 10 razy 8

  Żegnaj dobry człowieku

 • blumkwist

  Oceniono 5 razy 5

  Świetny teledysk; przez oszczędność środków i piękne zdjęcia plus ta piosenka, czas go nie tknął...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX