Baron zagra z Hansem Zimmerem. "Oniemiałem ze szczęścia"

Na fanów Hansa Zimmera czeka już wkrótce nie lada gratka. Na dwóch koncertach kompozytora na gitarze towarzyszyć mu będzie Aleksander Milwiw-Baron, członek zespołu Afromental.
Aleksander Baron to gitarzysta, saksofonista, kompozytor, również producent muzyczny. Grał z wieloma najlepszymi polskimi muzykami, zdobył wiele nagród, również międzynarodowych, jak MTV European Music Award. Jest niezwykle utalentowany i jednocześnie skromny i pełen pokory wobec dokonań innych wielkich artystów.

O swoim pierwszym spotkaniu z Hansem Zimmerem opowiada tak: Poznałem maestro Hansa Zimmera na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w 2014 roku, gdzie miałem zaszczyt dzielić z nim scenę podczas wykonywania suity z filmu Incepcja, w towarzystwie Orkiestry Akademii Beethvenowskiej i pod batuta Diego Navarro. Tym bardziej niesamowite było to dla mnie doświadczenie, że prywatnie "Incepcja" jest jednym z moich ulubionych filmów a muzyka, którą skomponował Hans Zimmer jest po prostu rewelacyjna. To była moja ukochana ścieżka dźwiękowa na długo zanim dostałem wiadomość o propozycji wspólnego występu.

Obecna trasa Zimmera to efekt wielkiego sukcesu jego pierwszego występu na żywo w londyńskiej Hammersmith Apollo w 2014 roku. Baron również miał okazję widzieć i słuchać tego koncertu. Tak zrodziło się jego marzenie o wspólnym występie. - Od tego czasu udało mi się odwiedzić jego niesamowite studio w Los Angeles, a także posłuchać show Hans Zimmer Revealed w Apollo Theatre w Londynie. Był to niesamowity przedsmak nadchodzącej tegorocznej trasy. Dwugodzinne show, ponad 100 osób na scenie, maestro, soliści, zespół, orkiestra, chór i ...Pharrell Williams gościnnie pojawiający się na scenie! Przekrój przez wszystkie największe ścieżki dźwiękowe do filmów, których muzyka przywodziła obrazy wspomnień - opowiada.

- Gdy w tym roku otrzymałem zaproszenie na scenę na koncerty w Łodzi i Krakowie oraz na cztery koncerty finałowe we Francji oniemiałem ze szczęścia. To wielkie wyróżnienie i honor dzielić ponownie scenę z takimi osobowościami muzycznymi. Także wielka odpowiedzialność. Ale przede wszystkim największa radość. Tym bardziej, że poznając w Los Angeles większość muzyków wiem, że to wybitni wirtuozi, ale przede wszystkim przemili i serdeczni ludzie - mówi Baron. - Zapraszam każdego melomana muzyki filmowej na niesamowitą podróż poprzez historie "Króla Lwa", "Gladiatora", "Piratów z Karaibów", "Incepcji", "Interstellar", "Mrocznego Rycerza", "Człowieka ze Stali", "Sherlocka Holmesa" i wielu innych. - dodaje.

Podczas koncertów w Polsce Hansowi Zimmerowi towarzyszyć będzie chór, Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna oraz zespół. W ramach trasy Hans Zimmer On Tour w Polsce odbędą się 3 koncerty: 30 kwietnia w Ergo Arena (Gdańsk), 1 maja w Atlas Arena (Łódź) i 3 maja w Tauron Arena (Kraków).