Przystanek Woodstock oddaje hołd legendzie polskiego rocka

W tym roku dwie ważne rocznice: 30 lat temu powstała legenda polskiej muzyki rockowej - Republika, a 10 lat temu zmarł jej wokalista - Grzegorz Ciechowski. Z tej okazji na tegorocznym Przystanku Woodstock odbędzie się specjalny koncert "Przystanek Republika".
"Przystanek Republika" to projekt przygotowany we współpracy z trzema członkami formacji - Leszkiem Biolikiem, Zbyszkiem Krzywańskim oraz Sławkiem Ciesielskim. Muzykom z oryginalnego składu towarzyszyć będą jeszcze m.in. Glaca (Sweet Noise, My Riot), Lipa (Illusion, Lipali), Kobra (Kobranocka), Titus (Acid Drinkers), Ania Dąbrowska i Maciej Silski.

- Z wielką radością informujemy, że w piątek, na drugim dniu Przystanku Woodstock o godz. 23.50 rozpoczniemy zupełnie nowy, ale i jedyny w tym wymiarze projekt - mówi na swoim wideoblogu Jurek Owsiak, szef Fundacji WOŚP.

Organizatorzy imprezy zapowiadają, że zaproszeni twórcy odśpiewają legendarne piosenki w oryginalnych aranżacjach. Utwory Republiki nazywają "dokumentami historii polskiego rocka". Nad całością projektu czuwa menadżer grupy, Jerzy Tolak.

- Nie da się ukryć, namawialiśmy i prosiliśmy, ale cieszymy się bardzo, że aż trójka członków zespołu i zaproszeni goście wykonają ten projekt - niepowtarzalny, bo taki koncert już się nie zdarzy - deklaruje Owsiak. - To jest wielki hołd i dla artysty, i dla czasów, w których tworzył, i dla polskiej muzyki w ogóle.

Przystanek Woodstock odbędzie się po raz ósmy w Kostrzynie nad Odrą. Na dwóch scenach w ciągu trzech dni (4-6 sierpnia) zaprezentuje się prawie 60 polskich i zagranicznych wykonawców - m.in. Prodigy, Dog Eat Dog, Helloween, Airbourne, H-Blockx, Gentleman, Donots, Skindred, Plateau, Carrantuohill i Riverside.

Festiwal to też spotkania z wybitnymi przedstawicielami kultury, polityki i sportu w ramach działalności Akademii Sztuk Przepięknych, warsztaty oraz prezentacja organizacji społecznych.