Morrissey po raz drugi w Polsce. I to na dwóch koncertach!

Znany brytyjski wokalista i współzałożyciel kultowej grupy The Smiths ponownie przypomni się polskiej publiczności. Morrissey pod koniec lipca zaszczyci swoją obecnością Kraków i Warszawę.
Morrissey jako były wokalista The Smiths (zapewne najważniejszego alternatywnego zespołu rockowego w Wielkiej Brytanii w latach 80.) dzięki poetyckim tekstom pełnym romantycznego niepokoju, wyobcowania społecznego i ciętego dowcipu związał się mocno z liczną grupą podobnie jak on wrażliwej i zniechęconej młodzieży.

Pomimo dużej popularności, jaką grupa The Smiths zyskała w Wielkiej Brytanii, zespól rozpadł się w 1987 r. a Morrissey rozpoczął solową karierę. W 1988 r. wydał pierwszą solową płytę zatytułowaną "Viva Hate". Morrissey powrócił na scenę muzyczną w 2004 r. z albumem "You Are the Quarry", którego sukces udowodnił, że artysta pozostaje jedną z najbardziej lubianych postaci alternatywnego rocka.

Magazyn muzyczny "NME" określił Morrisseya "jednym z najbardziej wpływowych artystów w historii", a w "The Independent" napisano: "Wiele gwiazd musi umrzeć, aby osiągnąć status ikony, zaś Morrissey osiągnął ten status za życia".

Morrissey wystąpi w Polsce dwukrotnie: 22 lipca w Klubie Studio w Krakowie oraz 24 lipca w Klubie Stodoła w Warszawie.

Więcej o: