Twórcy South Parku nagrodzeni za musical o mormonach [WIDEO]

Obrazoburczy i zabawny musical ?Księga Mormona? został tryumfatorem tegorocznych amerykańskich nagród scenicznych Tony Awards. Ceremonia ich wręczenia odbyła się w Nowym Jorku.
"Księga Mormona" zdobyła 9 nagród Tony, w tym za najlepszy scenariusz, muzykę i reżyserię. Sztuka została też uznana najlepszym broadwayowskim musicalem. - Ten wieczór byłby wielkim rozczarowaniem gdybyśmy nie podziękowali współautorowi scenariusza, nieżyjącemu Józefowi Smithowi - twórcy religii mormońskiej - żartował odbierając statuetkę współtwórca musicalu Trey Parker.

"Księga Mormona" jest największym tegorocznym hitem na Broadwayu. Opowiada o dwóch mormońskich misjonarzach, którzy zostali wysłani do Ugandy by nawrócić mieszkańców tego kraju na "prawdziwie amerykańską religię".Musical zebrał znakomite recenzje krytyków a publiczność przez całe przedstawienie pokłada się ze śmiechu. Mimo, że z punktu widzenia Mormonów musical może wydawać się obrazoburczy, przywódcy tego kościoła zareagowali bardzo spokojnie zwracając uwagę, że jest to jedynie rozrywka.

Scenarzyści musicalu "Księga Mormona" Trey Parker i Matt Stone znani są przede wszystkim jako twórcy serialu "Misteczko South Park". Przy broadwayowskiej produkcji współpracowali oni z Robertem Lpopezem.

Więcej o:
Komentarze (4)
Twórcy South Parku nagrodzeni za musical o mormonach [WIDEO]
Zaloguj się
 • oranvag

  0

  Zapraszamy do Polski, pomieszkajcie panowie rok i temat na sztuczkę o katolskim zabobonie się znajdzie. A że przebije Mormonów, to macie jak w banku. Tylko nie wystawicie w Polsce, bo u nas za to się idzie do więzienia.

 • turbo_wesz

  0

  muszę was zmartwić - w south parku kpiono z katolicyzmu, judaizmu, muzułmanów, scjentologów, i bodajże wszystkiego co tylko można sobie wyobrazić.

  ich akurat o stronniczość nie można posądzić - jak naśmiewają się z czegoś, to automatycznie dostaje się przeciwnikom "tego czegoś"

 • dorlann

  0

  @Cieciek
  Albo wyobraź sobie żarty z judaizmu i reakcje Gazety, Polityki i innych oszołomków:)

 • cieciek

  0

  >> Mimo, że z punktu widzenia Mormonów musical może wydawać się obrazoburczy, przywódcy tego kościoła zareagowali bardzo spokojnie zwracając uwagę, że jest to jedynie rozrywka.

  A teraz zamiast mormonów wstawcie sobie KK w Polsce i wyobraźcie reakcję moherów, PiS i innych oszołomków :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX