Myslovitz bez przebojów, ale ze złotą płytą

Niecałe dwa tygodnie po premierze nowy album Myslovitz osiągnęła status złotej płyty. To oznacza, że krążek kupiło już 15 tys. osób.


Nowy album śląskiej formacji ujrzał światło dzienne 31 maja. Jedna z najbardziej - i najdłużej - oczekiwanych płyt polskiego pop rocka spotkała się ze skrajnymi ocenami. Jedni chwalili Artura Rojka i spółkę za odejście od chwytliwych gitarowych melodii i eksperymenty z brzmieniem, inni zarzucali im pretensjonalność i brak przebojów.

Nagrywanie albumu zajęło muzykom dwa lata. - Stęskniliśmy się już za graniem nowych piosenek - wyznali w jednym z wywiadów. - Przy pracy nad każdą kolejną płytą staramy się, by różniła się od poprzedniej klimatem i podejściem do dźwięku - dodali.

Mimo różnych recenzji, "Nieważne jak wysoko jesteśmy..." zgodnie uważana jest za jedną ważniejszych premier płytowych tego roku. Odzwierciedla to sprzedaż albumu. W niecałe dwa tygodnie po ukazaniu się albumu w sklepach, osiągnął on status złotej płyty. Według obecnie obowiązujących progów, oznacza to, że krążek rozszedł się w nakładzie 15 tys. egzemplarzy.

Uroczyste wręczenie wyróżnienia ma się odbyć w najbliższy czwartek 16 czerwca w studiu Radia Katowice, gdzie zespół spotka się ze swoim fan klubem i zagra krótki koncert.

"To nie jest wesoła płyta". Myslovitz o swoim nowym albumie >>

Więcej o:
Komentarze (5)
Myslovitz bez przebojów, ale ze złotą płytą
Zaloguj się
 • Gość: myslov(e)itz

  0

  Jaki brak przebojów ?! Przecież "Ukryte" jest przebojem-a że pryszczate nastolatki oglądają tylko VIVE, gdzie lecą jakieś g..... typu "ajem dziunia w klubie" to tylko należy im współczuć gustu

 • Gość: zyczliwy

  0

  nie ściągaj piosenek z netu i niech twoi znajomi nie ściągają to wtedy zespoły będą sprzedawac płyty

 • vonsmroden

  0

  Złota płyta za 15000 sprzedanych egzemplarzy, to tyle co w 5-cio mln Finlandii...

 • solardragon

  0

  przecież to jest śmiesznie - złoto powinno być za 100.000 sprzedanych krążków a platyna za 200.000

 • Gość: Kloce

  0

  To slabo... bo Doda miałe hurtownie załatwione w dniu premiery :-))) Słabo sie staracie :-))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX