Skandal na występie Amy Winehouse w Belgradzie. Koncert w Bydgoszczy zagrożony? [WIDEO]

?Najgorszy występ w historii tego miasta? - tak media opisują sobotni koncert Amy Winehouse w Belgradzie. Wokalistka słaniała się na nogach, mamrotała pod nosem i co chwilę znikała ze sceny. Widzowie są przekonani, że była pijana. Natychmiast odwołano jej kolejne koncerty w Atenach i Belgradzie.
Występ Winehouse w stolicy Serbii inaugurował jej europejską trasę koncertową. W jej ramach wokalistka ma zaśpiewać również 30 lipca w Bydgoszczy. - Z uwagą śledzimy sytuację, ale na razie przyjazd wokalistki ma się odbyć zgodnie z planem - informują organizatorzy bydgoskiego ARTPOP Festivalu.

Na borykającą się od lat z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu artystkę w Belgradzie czekało ponad 20 tys. osób. Winehouse pojawiła się na scenie z blisko godzinnym opóźnieniem. Zapominała tekstów piosenek, nie mogła utrzymać mikrofonu w rękach, znikała ze sceny, zamiast śpiewać mamrotała pod nosem.

W internecie pojawił się klip z nagraniem z sobotniego koncertu. Widać na nim wyraźnie, jak zataczającą się gwiazda przerywa utwór i wdaje się w dyskusję ze swoim zespołem. W pewnym momencie Amy siada na scenie, a ze strony publiczności dobiegaja smiechy i gwizdy. Po chwili Winehouse podchodzi chwiejnym krokiem do mikrofonu i zaczyna śpiewać, choć trudno zgadnąć jaką piosenkę.Serbskie media opisują koncert jako "skandal" i "katastrofę". Jeden z lokalnych dzienników opublikował na stronie klip z ostrzeżeniem "Posłuchaj, jeśli się odważysz". Agencja AFP cytuje wściekłych fanów. - Zapłaciłem za ten bilet 38 euro, czyli równowartość mojej tygodniowej pensji. Zdawałem sobie sprawę z tego, że Amy ma problemy, ale organizatorzy powinni odwołać ten koncert - mówi Bojan Petrovic, 35-letni nauczyciel z miasta Nisz w południowej Serbii.

Trasa przerwana, Amy wraca do domu

Po fatalnym występie Winehouse odwołała swój przyjazd do Stambułu i Aten. Wydano również oficjalne oświadczenie, które głosi, że w związku "ze słabą formą wokalistki", menedżer zdecydował o jej powrocie na kilka dni do domu.

A co z planowanym na 30 lipca koncertem artystki w Bydgoszczy? - Cały czas jesteśmy w kontakcie z jej agentem i czekamy na informacje. Sytuacji, która wydarzyła się w Belgradzie nie ma sensu komentować - mówi "Gazecie" Ewelina Krysiak z agencji Snap Event odpowiedzialnej za organizację ARTPOP Festivalu. - Liczymy jednak na to, że sytuacja się zmieni. Amy Winehouse oczekuje bardzo wiele osób i jak na razie nasz koncert ma się odbyć zgodnie z planem - dodaje.

Amy Winehouse w Bydgoszczy. Będzie gwiazdę ARTPOP Festival >>

Tak Amy Winehouse "śpiewała" w Belgradzie. "Dlaczego nikt jej nie powstrzymał?" [WIDEO]