"Umarłem na Gibraltarze": sfinansowano komiks o generale Sikorskim

Na polskim serwisie crowdfundingowym Wspieram.to udało się zebrać 7800 złotych - dzięki tym pieniądzom możliwe będzie wydanie komiksu "Umarłem na Gibraltarze".
Komiks ten opowie o wydarzeniach z 1943 roku, których finałem była do dziś niewyjaśniona do końca śmierć generała Sikorskiego na Gibraltarze. "Naczelny Wódz jest tu postacią drugoplanową", piszą twórcy na Wspieram.to, "a głównymi bohaterami jest dwójka ludzi: polski kurier oraz enigmatyczny agent, który przybywa z Ameryki do Europy w celu wykonania supertajnej misji." Zwiastun komiksu można obejrzeć poniżej:Choć "Umarłem na Gibraltarze" było już prawie gotowe, to do jego wydania potrzebne były dodatkowe pieniądze. W celu ich zebrania twórcy rozpoczęli zbiórkę społecznościową na portalu Wspieram.to. Właśnie udało się przekroczyć próg wymagany do zakończenia jej z sukcesem - 7800 złotych. Kwota ciągnie rośnie. Do końca akcji zostało jeszcze trochę czasu, więc ostateczna suma z pewnością będzie wyższa. Dodatkowe pieniądze pozwolą na bardziej okazałe wydanie komiksu.

Scenarzystą "Umarłem na Gibraltarze" jest Piotr Mańkowski, dziennikarz, redaktor naczelny niedawno reaktywowanego Secret Service. W świecie komiksu debiutował scenariuszem "Mamy dużo czasu" nagrodzonym na konkursie Muzeum Powstania Warszawskiego w 2014 r. Za rysunki odpowiada Tomasz Kleszcz ("Kamień Przeznaczenia"), a kolorystą jest Mariusz Topolski ("Rycerz Ciernistego Krzewu"). Wydawcą jest debiutujący w tej branży Kongres Plan Publishing.

"Umarłem na Gibraltarze" ukaże się w październiku tego roku.Więcej o: