Bonda, Twardoch, Grzebałkowska? Polecamy książki na lato [WAKACYJNA LISTA OSOBISTA]

W dzisiejszej Wakacyjnej Liście Osobistej książki poleca Piotr Głuchowski, reporter, autor kryminałów i współautor książek non-fiction, m.in. biografii o. Tadeusza Rydzyka "Imperator" i reportażu "Tabloid. Śmierć w tytule". Każda z siedmiu polecanych przez niego książek będzie do kupienia w księgarni Publio.pl w szaleńczo niskiej cenie 10,90 zł. Sprawdźmy, jakie tytuły poleca na lato.
Tylko 29 czerwca e-book w cenie 10,90 zł - "Masakra"

Jeżeli ktoś już nie pije, bo nie daje rady, w trakcie czytania może zatęsknić za nałogiem. Za tymi kacami, za równinami piekieł, na które wkracza alkoholik w trzecim albo czwartym dniu ciągu. Lektura jest zatem niebezpieczna. To nie jest ugrzeczniony, alkoholowy, ale wciąż pełen godności Pilch - z całym szacunkiem dla Mistrza. To jest masakra.
 

Tylko 30 czerwca e-book w cenie 10,90 zł - "1945. Wojna i pokój"

Stara dobra szkoła reportażu z "Dużego Formatu" redagowanego niegdyś przez Małgorzatę Szejnert. Małgosia, a po niej Bożenka Dudko, wyuczyły całe pokolenie, do którego my oboje z Magdą należymy. Tyle że Magda jest ode mnie dużo lepsza.

 

Tylko 1 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Morfina"

Gdy to piszę, jeszcze tę książkę czytam. Można się rozsmakować w detalach. Background Twardocha powala. Konstrukcja - niby w pierwszej osobie. Bohater kocha, ćpa, a potem robi to, co musi, bo wciągnął go wir historii. Ale te didaskalia... miód dla ucha. "Morfinę" słyszy się w głowie podczas czytania. To naprawdę hipnotyzujący rytm.


Tylko 2 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Florystka"

Książek Katarzyny Bondy ostatnio nie czytam, tylko ich słucham. Czytane kobiecym głosem - choćby w przypadku Agaty Kuleszy czytającej "Pochłaniacz" - zyskują dodatkowy walor. Bo Bonda bywa oczywiście okrutna, ale jednocześnie pisze delikatnie. To dało się poczuć już we "Florystce". Faceci jakoś tak nie potrafią pisać...Tylko 3 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Bardzo poszukiwany człowiek"

John le Carre to arcymistrz w najwyższej formie. Jest ciemno, gęsto, wszystko się komplikuje, emocje się kłębią, a dobro musi przegrać, bo taki jest ten pieprzony świat, w którym niby wszyscy chcą dobrze. Nie mogę powiedzieć tego inaczej: to po prostu doskonałe!Tylko 4 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Batory"

Wydawałoby się, że o jednej z największych legend transatlantyków już nic nowego się nie napisze. A Bożena Aksamit w "Batorym" jednak dała radę. Żeby napisać tę książkę, wyciągnęła z archiwów takie kwiatki, jakich Czytelnik nie znajdzie na żadnej innej łączce. Pełen szacunek dla autorki.Tylko 5 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "ADHD"

Kawał historii, która jest też moją historią. Czy można być zafascynowanym jednocześnie Wschodem i punkrockiem? Być hipisem, gitowcem, bogaczem i nędzarzem w jednym? Można... tak samo, jak można kochać dwie kobiety. Albo i trzy. Ech... ta szalona młodość!W następnym tygodniu sprawdzimy, jakie książki na lato poleca Szymon Majewski.