Sławomir Mrożek obchodziłby dzisiaj 85. urodziny. Zobacz dokument "Według Mrożka"

Twórca "Tanga" był znany z niechęci do udzielania wywiadów, ale dla Ignacego Szczepańskiego zrobił jeden z wyjątków. W "Według Mrożka" z 1990 roku o dramatopisarzu, prozaiku i rysowniku opowiadają także przyjaciele i członkowie jego rodziny.


Film dokumentalny Ignacego Szczepańskiego "Według Mrożka" to relacja z "Festiwalu Mrożka", jaki odbył się w Krakowie i okolicach w czerwcu 1990 roku z okazji 60. urodzin artysty.

Filmowy portret Mrożka wzbogacony został o wypowiedzi samego bohatera, ale także teatrologów i literaturoznawców. Szczepański dyskretnie i z ogromnym wyczuciem przybliża nam fragmenty sztuk teatralnych realizowanych według dramatów Sławomira Mrożka, jego rysunki satyryczne czy fragmenty filmów z arcyciekawymi kreacjami Artysty. Wspominają Go przyjaciele (reżyser Janusz Majewski), ciekawie i wzruszająco opowiada o nim siostra Litosława.

Z filmu wyłania się ciepły obraz Wielkiego Artysty, ale też skromnego, pełnego pasji twórczej i świadomego swej wartości człowieka. Piękny świat. Świat według Mrożka.

O życiu i pasjach poety przeczytaj w doskonałej biografii "Mrożek. Striptiz neurotyka" >>

Zdjęcie Sławomir Mrożek
Sławomir Mrożek
w okazje.info