Miłoszewski, Witkowski, Stasiuk? Polecamy książki na lato [WAKACYJNA LISTA OSOBISTA]

W dzisiejszej Wakacyjnej Liście Osobistej książki poleca Szymon Majewski, dziennikarz, showman, prezenter radiowy i telewizyjny. Każda z siedmiu polecanych przez niego książek będzie do kupienia w księgarni Publio.pl w szaleńczo niskiej cenie 10,90 zł. Sprawdźmy, jakie tytuły poleca na lato.
Tylko 6 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Życie w micie"

O tym, jak można być automatem, maszyną, która idzie gotowymi ścieżkami. Po śladach innych. Nie myśląc, że może to nie jest dla niego droga. Ile razy robimy coś, bo tak wypada i tak robiła mama, tata, wujek lub koledzy? Ta książka daje inny drogowskaz. Lubię to, jak o psychologii mówią Eichelberger i Pawłowicz. bo nie czuję się wtedy pacjentem.

Tylko 7 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Ziarno prawdy"

Lubię wszystko Miłoszewskiego od początku. Najpierw wkręciłem się w "Domofon", bo mieszkałem kiedyś na Ursynowie i wiem, że w blokach jest potencjał. Prokurator Szacki wart jest Więckiewicza, dlatego czytałem całą serię o nim. Podoba mi się to, że Miłoszewski jest dowcipny i że pisze historie współczesne. Lubię w kryminałach to, że też mógłbym być ofiarą. Byłem kiedyś w Sandomierzu, dlatego "Ziarno Prawdy" dodatkowo mi "leżało". Ale nie na półce.

Tylko 8 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Lubiewo"

Lubię "Lubiewo", bo to wspaniały zapis archeologiczno-ciotowski. Podróż w krainę lujów, ciot i pewexów. Michał Witkowski ma wyobraźnię i pięknie opisuje świat plażowych i miejskich podrywaczy i wydmowej gejowskiej partyzantki nadmorskiej. Opis manewrów jest kapitalny. Aż chciałoby się wziąć w nich udział. Tylko niestety nie te czasy i nie ta orientacja.Tylko 9 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"

To kryminał legenda. Genialnie napisany, inteligentny, anarchizujący, trochę lewicowy. Pamiętam , że miałem żal do autora, że już się zbliżam do końca. Jest mroczny i pełen przemocy, ale jak zaczynasz iść za bohaterami, to rozumiesz , że to wszystko może się zdarzyć w tak dziwnym kraju jak Szwecja. Czyta się świetnie.


Tylko 10 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Dukla"

Stasiuk jest pierwszym pisarzem z mojego pokolenia, którego zacząłem czytać. Pisał o ludziach, miejscach i rzeczach, które znałem. A potem wyjechał w Beskidy. "Dukla" to świetna książka. Jeśli ktoś nie był w Beskidach - już nie musi; można się tam przenieść ze Stasiukiem. Ta książka ma niepowtarzalny klimat. Chyba zresztą znowu ją przeczytam.


Tylko 11 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Stulecie Winnych t. 1"

Tu Szymon; a teraz książkę poleca moja żona, Magda: "Podoba mi się przedstawienie rodziny Winnych jako jednego organizmu. Rodziny jako całości. Rodziny, która jest mocną, silną całością i zawsze się wspiera. W czasach zagrożenia, wojen i politycznych zawirowań. Lubię sposób, w jaki Ałbena pokazuje mądrość tych, którzy tak dużo przeżyli".


Tylko 12 lipca e-book w cenie 10,90 zł - "Broniewski"

To pierwsza książka biograficzna, którą polubiłem."Broniewski. Miłość, wódka, polityka " to książka o moim ulubionym pokręconym , nieoczywistym poecie. Na bakier ze wszystkimi. Pogodzony chyba tylko z alkoholem. Gdy czytam lub słyszę "Kiedy przyjdą podpalić twój dom", zawsze chce mi się stawać u drzwi!